chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відбудеться творчий вечір Ігоря Калинця з нагоди його 77-річчя

17 травня 2016 о 12:34

9 липня поет, прозаїк, представник пізньошістдесятницької генерації та дисидентсько-самвидавного руху в Україні, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Калинець відзначатиме 77-річчя.

29 травня Ігор Миронович запрошує львів’ян та гостей міста до Концертного залу ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії, де відбудеться літературно-музична зустріч, під час якої ітиметься про творчий шлях уродинника.

Як розповіли «Дню» у філармонії, у першій частині вечора відзначатимуть півстоліття від часу виходу у світ першої друкованої збірки поета — «Вогонь Купала» (1966), написаної ще до ув’язнення. І на тривалий час — єдиної, бо поезії Калинця внесли у так званий чорний список. Наступні його поетичні збірки вийшли друком вже за незалежної України.

Нагадаємо, що за участь у дисидентському русі 1972 року Ігоря Калинця було засуджено на шість років ув’язнення суворого режиму і три роки заслання. До Львова повернувся 1981-го. Того ж року написав останнього вірша.

У другій частині літературно-мистецького вечора Ігор Калинець декламуватиме свої поезії 1970-х рр. А завершиться зустріч творами відомих композиторів та піснями на ранні поезії Ігоря Калинця.

Участь у вечорі візьмуть Державна заслужена академічна капела України «Трембіта» (художній керівник — професор Микола Кулик) та студенти факультету культури і мистецтва Львівського національного університету ім. І. Франка (клас Галини Воловецької).

Співорганізатор заходу — Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», заступником директора якого є Ігор Калинець.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути