chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відбудеться творчий вечір Ігоря Калинця з нагоди його 77-річчя

17 травня 2016 о 12:34

9 липня поет, прозаїк, представник пізньошістдесятницької генерації та дисидентсько-самвидавного руху в Україні, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Калинець відзначатиме 77-річчя.

29 травня Ігор Миронович запрошує львів’ян та гостей міста до Концертного залу ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії, де відбудеться літературно-музична зустріч, під час якої ітиметься про творчий шлях уродинника.

Як розповіли «Дню» у філармонії, у першій частині вечора відзначатимуть півстоліття від часу виходу у світ першої друкованої збірки поета — «Вогонь Купала» (1966), написаної ще до ув’язнення. І на тривалий час — єдиної, бо поезії Калинця внесли у так званий чорний список. Наступні його поетичні збірки вийшли друком вже за незалежної України.

Нагадаємо, що за участь у дисидентському русі 1972 року Ігоря Калинця було засуджено на шість років ув’язнення суворого режиму і три роки заслання. До Львова повернувся 1981-го. Того ж року написав останнього вірша.

У другій частині літературно-мистецького вечора Ігор Калинець декламуватиме свої поезії 1970-х рр. А завершиться зустріч творами відомих композиторів та піснями на ранні поезії Ігоря Калинця.

Участь у вечорі візьмуть Державна заслужена академічна капела України «Трембіта» (художній керівник — професор Микола Кулик) та студенти факультету культури і мистецтва Львівського національного університету ім. І. Франка (клас Галини Воловецької).

Співорганізатор заходу — Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», заступником директора якого є Ігор Калинець.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути