chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відбудеться творчий вечір Ігоря Калинця з нагоди його 77-річчя

17 травня 2016 о 12:34

9 липня поет, прозаїк, представник пізньошістдесятницької генерації та дисидентсько-самвидавного руху в Україні, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Калинець відзначатиме 77-річчя.

29 травня Ігор Миронович запрошує львів’ян та гостей міста до Концертного залу ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії, де відбудеться літературно-музична зустріч, під час якої ітиметься про творчий шлях уродинника.

Як розповіли «Дню» у філармонії, у першій частині вечора відзначатимуть півстоліття від часу виходу у світ першої друкованої збірки поета — «Вогонь Купала» (1966), написаної ще до ув’язнення. І на тривалий час — єдиної, бо поезії Калинця внесли у так званий чорний список. Наступні його поетичні збірки вийшли друком вже за незалежної України.

Нагадаємо, що за участь у дисидентському русі 1972 року Ігоря Калинця було засуджено на шість років ув’язнення суворого режиму і три роки заслання. До Львова повернувся 1981-го. Того ж року написав останнього вірша.

У другій частині літературно-мистецького вечора Ігор Калинець декламуватиме свої поезії 1970-х рр. А завершиться зустріч творами відомих композиторів та піснями на ранні поезії Ігоря Калинця.

Участь у вечорі візьмуть Державна заслужена академічна капела України «Трембіта» (художній керівник — професор Микола Кулик) та студенти факультету культури і мистецтва Львівського національного університету ім. І. Франка (клас Галини Воловецької).

Співорганізатор заходу — Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», заступником директора якого є Ігор Калинець.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути