chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт нарахував 146 музеїв «під окупантами»

23 червня 2016 о 14:01

Про це повідомив начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міністерство не має прямого контакту з працівниками музеїв, людьми, які лишилися за лінією вогню. І не лише тому, що люди бояться контактувати з нами», — зазначив Рожко.

Він розповів, що «зараз ведеться велика робота з упорядкування реєстрів». Якщо раніше статистика показувала, що на непідконтрольній Україні території були близько 70 музеїв, по 35 в Криму і на Донбасі, то тепер цифри значно виросли.

«Лише 82 музеї тільки на території Автономної Республіки Крим і 17 у самому Севастополі, загалом 99 музеїв. І 23 та 24 відповідно (на окупованій території — Ред.) Донецька і Луганська область», — уточнив представник Мінкульту.

За його словами, наразі доля музейних експонатів в окупованому Криму залишається не відомою, тому він наполягає на необхідності моніторингових місій, які б могли контролювати ситуацію.

«Якщо ми знаємо що по суходолу з Криму (музейні експонати — Ред) не вивозяться, то що робиться через водні шляхи, ми не можемо судити. Коли Росія ухвалила закон, яким присвоїла українські культурні цінності, ми розуміємо, що під виглядом виставок, співпраці можуть вивозитися українські культурні цінності. Тому є дуже важливою моніторингова місія, для того, щоб з'ясувати наявність музейних експонатів», — зазначив Рожко.

Також він підкреслив важливість санкцій

«Дуже важливими є санкції. А саме, не співпраця міжнародної спільноти з музеями, які вивозять цінності з Криму і намагаються їх експонувати», — підсумвав Рожко.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути