chrome firefox opera safari iexplorer

Розслідування корупції у нинішній ЦВК має стати уроком для нового складу, — Томенко

08 червня 2016 о 18:16

Перш, ніж обговорювати новий склад ЦВК, необхідно розібратися з її нинішнім складом, написав у блозі для «Лівого берега» лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

Він зауважив, що, цілком очевидно те, що Президент і Верховна Рада майже 2 роки порушували Конституцію та законодавство, не замінивши членів ЦВК, у яких завершився строк повноважень. До того ж, за вірну службу (тепер вже режиму Порошенка) голова ЦВК М. Охендовський був нагороджений орденом, що засвідчує той факт,що нинішній склад ЦВК служив не українському народу і законності, а радше президентам – раніше Януковичу, а тепер – Порошенку.

«Більше того, матеріали так званої «чорної каси» Партії регіонів, в яких йдеться про виплату лише у 2012 році голові ЦВК М. Охендовському більше1 мільйона доларів нібито на відрядження, потребують серйозного дослідження відповідними правоохоронними органами. До речі, цікаво, чи поділився Охендовський цими грошима з усіма членами ЦВК, чи лише з деякими? Отож, без розслідування Національного антикорупційного бюро щодо наявності корупції у нинішньому складі ЦВК, не можемо говорити про адекватну роботу майбутнього складу ЦВК», – вважає М. Томенко.

На його переконання, усі майбутні члени ЦВК повинні розуміти, що будь-яке виконання вказівок влади, а тим більше за гроші, буде як не при теперішньому, так при майбутньому керівникові держави покаране.

«На жаль, поки що важко уявити, наскільки ефективним буде наступний склад ЦВК, оскільки більшість оприлюднених прізвищ – це помічники Порошенка, Яценюка та їхніх друзів. Тому покладати великі надії на таке ЦВК, очевидно, не приходиться», – зауважив М. Томенко.

«Отож, доводиться говорити про потужний громадський контроль і спробу при голосуванні у ВР все-таки змінити нинішній склад ЦВК для того, щоб зберегти бодай відносну конкуренцію у складі ЦВК», – підсумував він.

Розділи: Політика

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі