chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві за рік хочуть відкрити Музей тоталітарного минулого

02 червня 2016 о 12:13

Влада Києва планує створити і у наступному році відкрити Музей тоталітарного минулого, куди звезуть всі пам'ятки, які потрапили під декомунізацію. Про це повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Серед місць, де можуть створити такий музей, розглядають: Музей народної архітектури та побуту Пирогово, парк Партизанської cлави, Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, парк Нивки та ВДНГ, повідомляє ВВС.Україна.

«Експерти вважають, що найоптимальнішим місцем є Національний комплекс „Експоцентр України“ (ВДНГ). Поки ж є рішення про розміщення всіх демонтованих пам'ятників на території Державного музею авіації в Жулянах», — розповів пан Прокопів.

Інститут національної пам'яті спільно з арт-менеджером і громадським діячем Володимиром Кадигробом розробляють концепцію музею.

В КМДА сподіваються, що музей стане туристичною принадою.

«Уже за місяць ми плануємо завершити розробку відповідної концепції і сподіваємося, що восени публічно обговорюватимемо проект з усіма деталями та візуалізацією. А до наступного року повністю облаштуємо музей», — розповів пан Кадигроб.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути