chrome firefox opera safari iexplorer

У Сумах з’явилася перша в Україні контактна скульптура «скорохода»

13 червня 2016 о 13:17

Вилита з бронзи скульптура має назву «Олімпієць» і уславлює видатних спортсменів зі спортивної ходьби, уособленням яких для сумчан став їхній земляк — дворазовий олімпійський чемпіон, рекордсмен, кавалер срібного Олімпійського ордена, Почесний громадянин міста Суми Володимир Голубничий.

Про це пише «День».

Днями Володимир Степанович відзначав свій 80-й день народження. Урочистості з приводу його ювілею тривали майже два тижні. Було відкрито меморіальну дошку на честь заслуженого тренера Радянського Союзу та України, першого тренера Володимира Голубничого Василя Полякова; тематичні експозиції представив музей Олімпійської слави, розташований у загальноосвітній школі № 18, а сумський журналіст Дмитро Шпірко представив фільм «Олімпійська хода Голубничого», з унікальними кадрами кінохроніки, які розповідають про життя спортсмена. Ювіляр приймав привітання від керівництва міста та області, своїх колег по спортивному цеху – зокрема, від Національного олімпійського комітету України. Передав свої привітання Володимиру Голубничому і Президент України Петро Порошенко.

Відкриття у Сумах контактної скульптури «Олімпієць», яку встановили біля Легкоатлетичного манежу, стало знаковою подією для міста та його мешканців.

Образ спортсмена-«ходока» було змальовано безпосередньо з Володимира Голубничого. Хоча, як стверджують автори скульптури, архітектори Володимир Биков та Ельданіз Гурбанов, сам легендарний спортсмен, через свою скромність, був категорично проти відлиття з бронзи власної персони і вважає цей образ узагальненим.

Висота бронзового «ходока» становить 1,8 м, вага – близько 700 кг. Стало відомо, що для відлиття скульптури було використано бронзу з демонтованого раніше пам’ятника Леніну.

Завершилися святкові заходи чемпіонатом України зі спортивної ходьби на 20 км та відкритим чемпіонатом міста Суми з цього ж виду спорту. В урочистому відкритті змагань та у нагородженні переможців брав участь безпосередньо «найкращий скороход ХХ століття» Володимир Голубничий.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути