chrome firefox opera safari iexplorer

У Сумах з’явилася перша в Україні контактна скульптура «скорохода»

13 червня 2016 о 13:17

Вилита з бронзи скульптура має назву «Олімпієць» і уславлює видатних спортсменів зі спортивної ходьби, уособленням яких для сумчан став їхній земляк — дворазовий олімпійський чемпіон, рекордсмен, кавалер срібного Олімпійського ордена, Почесний громадянин міста Суми Володимир Голубничий.

Про це пише «День».

Днями Володимир Степанович відзначав свій 80-й день народження. Урочистості з приводу його ювілею тривали майже два тижні. Було відкрито меморіальну дошку на честь заслуженого тренера Радянського Союзу та України, першого тренера Володимира Голубничого Василя Полякова; тематичні експозиції представив музей Олімпійської слави, розташований у загальноосвітній школі № 18, а сумський журналіст Дмитро Шпірко представив фільм «Олімпійська хода Голубничого», з унікальними кадрами кінохроніки, які розповідають про життя спортсмена. Ювіляр приймав привітання від керівництва міста та області, своїх колег по спортивному цеху – зокрема, від Національного олімпійського комітету України. Передав свої привітання Володимиру Голубничому і Президент України Петро Порошенко.

Відкриття у Сумах контактної скульптури «Олімпієць», яку встановили біля Легкоатлетичного манежу, стало знаковою подією для міста та його мешканців.

Образ спортсмена-«ходока» було змальовано безпосередньо з Володимира Голубничого. Хоча, як стверджують автори скульптури, архітектори Володимир Биков та Ельданіз Гурбанов, сам легендарний спортсмен, через свою скромність, був категорично проти відлиття з бронзи власної персони і вважає цей образ узагальненим.

Висота бронзового «ходока» становить 1,8 м, вага – близько 700 кг. Стало відомо, що для відлиття скульптури було використано бронзу з демонтованого раніше пам’ятника Леніну.

Завершилися святкові заходи чемпіонатом України зі спортивної ходьби на 20 км та відкритим чемпіонатом міста Суми з цього ж виду спорту. В урочистому відкритті змагань та у нагородженні переможців брав участь безпосередньо «найкращий скороход ХХ століття» Володимир Голубничий.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі