chrome firefox opera safari iexplorer

У таблиці Менделеєва може з'явитися «московій»

10 червня 2016 о 11:24

Чотири нові хімічні елементи, які в січні потрапили до періодичної таблиці, можуть невдовзі отримати нові назви, повідомляє ВВС. Україна.

Їх пропонують назвати ніхоній (nihonium, Nh), московій (moscovium, Mc), теннессин, (tennessine, Ts) і оганессон (oganesson, Og).

Дотепер їх називали просто за кількістю протонів у кожному атомі — 113, 115, 117 і 118 відповідно.

Ці елементи закінчать сьомий ряд таблиці Менделеєва, яку востаннє оновлювали в 2011 році.

Процедура передбачає, що тепер протягом п'яти місяців триватимуть консультації щодо запропонованих назв. Якщо заперечень не буде, їх мають затвердити.

Остаточно схвалити назви мають Міжнародний союз теоретичної і прикладної фізики і Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії.

Усі чотири елементи не існують у природі самостійно і були синтезовані в лабораторіях. Їх утворюють, зіштовхуючи між собою два менших (але все ж доволі великих) атомних ядра.

Усі ці елементи нестабільні і майже відразу розпадаються. На практиці жоден елемент, важчий за уран з його 92 протонами і 146 нейтронами, не може існувати за межами лабораторії протягом тривалого періоду.

Та попри це, їх синтез дозволяє науковцям ще глибше заглянути в будову атомного ядра.

За традицією, право називати нові елементи мають їхні відкривачі.

Назва має відображати міфологічну ідею, мінерал, місцевість, країну, якусь рису або ім'я самого науковця.

Нігоній стосується японської назви Японії, яка вимовляється як «ніхон».

Московій можуть назвати так на честь Московської області, де розташований Об'єднаний інститут ядерних досліджень у місті Дубна.

Теннесин натякає на американський штат Теннессі, а оганессон — на російського ядерного фізика Юрія Оганесяна.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути