chrome firefox opera safari iexplorer

Україну легально залишили 5 млн українців

10 червня 2016 о 09:12

Згідно статистичних даних МЗС України, сьогодні за кордоном легально перебуває близько 5 мільйонів громадян України. Найбільше українців проживає у Росії.

«Ця цифра вражає і вона має тенденції до зростання», – заявив директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга у Варшаві під час зустрічі з українською громадою, повідомляє Україна молода.

Дипломат зазначив, що МЗС України робить усе можливе, щоб українці за кордоном були повністю захищеними і відчували європейський цивілізований підхід до своїх потреб у випадку необхідності надання допомоги чи під час отримання послуги з боку держави.

За словами пана Сибіги, на сьогодні консульства України видають українцям за кордоном майже 70 тисяч біометричних паспортів на рік. Адже оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном.

«У наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тис. біометричних закордонних паспортів, – наголосив дипломат. — Загалом, в Україні на сьогодні вже видано 1,2 млн. біометричних паспортів, а спроможності Української держави – видавати 2,5-3 млн. біометричних паспортів на рік».

За словами Андрія Сибіги, найінтенсивніша консульська робота МЗС України за кордоном, а відтак найбільша кількість українців, спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччині та Польщі.

Розділи: Суспільство

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути