chrome firefox opera safari iexplorer

Україну легально залишили 5 млн українців

10 червня 2016 о 09:12

Згідно статистичних даних МЗС України, сьогодні за кордоном легально перебуває близько 5 мільйонів громадян України. Найбільше українців проживає у Росії.

«Ця цифра вражає і вона має тенденції до зростання», – заявив директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга у Варшаві під час зустрічі з українською громадою, повідомляє Україна молода.

Дипломат зазначив, що МЗС України робить усе можливе, щоб українці за кордоном були повністю захищеними і відчували європейський цивілізований підхід до своїх потреб у випадку необхідності надання допомоги чи під час отримання послуги з боку держави.

За словами пана Сибіги, на сьогодні консульства України видають українцям за кордоном майже 70 тисяч біометричних паспортів на рік. Адже оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном.

«У наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тис. біометричних закордонних паспортів, – наголосив дипломат. — Загалом, в Україні на сьогодні вже видано 1,2 млн. біометричних паспортів, а спроможності Української держави – видавати 2,5-3 млн. біометричних паспортів на рік».

За словами Андрія Сибіги, найінтенсивніша консульська робота МЗС України за кордоном, а відтак найбільша кількість українців, спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччині та Польщі.

Розділи: Суспільство

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути