chrome firefox opera safari iexplorer

Україну легально залишили 5 млн українців

10 червня 2016 о 09:12

Згідно статистичних даних МЗС України, сьогодні за кордоном легально перебуває близько 5 мільйонів громадян України. Найбільше українців проживає у Росії.

«Ця цифра вражає і вона має тенденції до зростання», – заявив директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга у Варшаві під час зустрічі з українською громадою, повідомляє Україна молода.

Дипломат зазначив, що МЗС України робить усе можливе, щоб українці за кордоном були повністю захищеними і відчували європейський цивілізований підхід до своїх потреб у випадку необхідності надання допомоги чи під час отримання послуги з боку держави.

За словами пана Сибіги, на сьогодні консульства України видають українцям за кордоном майже 70 тисяч біометричних паспортів на рік. Адже оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном.

«У наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тис. біометричних закордонних паспортів, – наголосив дипломат. — Загалом, в Україні на сьогодні вже видано 1,2 млн. біометричних паспортів, а спроможності Української держави – видавати 2,5-3 млн. біометричних паспортів на рік».

За словами Андрія Сибіги, найінтенсивніша консульська робота МЗС України за кордоном, а відтак найбільша кількість українців, спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччині та Польщі.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути