chrome firefox opera safari iexplorer

Вакцина від раку успішно пройшла випробування

02 червня 2016 о 13:07
Вчені в Німеччині провели випробування нової вакцини, яка може «навчити» імунну систему людини атакувати будь-який тип ракової пухлини, незалежно від того, в яких органах вона знаходиться

Про це повідомляє Іndependent.

Німецькі дослідники випробовували свою розробку на мишах. За словами професора Угур Сахіна з Майнцського університету, вакцина показала себе ефективно в боротьбі з «агресивно зростаючими» пухлинами у гризунів.

Крім того, невеликі дози вакцини були введені трьом людям для попередніх тестів. У одного пацієнта зменшилася пухлина в лімфовузлах, яка вважалася злоякісною. У іншого пацієнта протягом 7 місяців після видалення пухлини і вакцинації не спостерігалося повторного виникнення пухлин.

Принцип дії вакцини заснований на введенні шматочків РНК, витягнутих з ракових клітин пацієнта. Це спонукає імунну систему боротися з раковими клітинами. Передбачається, що, змінюючи РНК-складову вакцини, можна навчити імунну систему боротися з будь-яким типом раку. За словами Сахіна, дана розробка може стати «вакциною універсального застосування для імунотерапії раку».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути