chrome firefox opera safari iexplorer

Ідеальне місто Жовква приймає гостей

24 липня 2016 о 13:49

Голова Оргкомітету всеукраїнської акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко разом з журналістами за підтримки міського голови Петра Вихопня, директора історико-архітектурного заповідника Володимира Герича  та голови районної адміністрації Галини Щур відвідали ідеальне місто Жовква.

Гостів міста з першого погляду вразила міська площа Ринок. Для здійснення містобудівного замислу були запрошені зі Львова відомі архітектори італійського походження, які втілили принесені ідеї італійського ренесансу. Ними була застосована концепція ідеального міста за схемою італійського теоретика Катанео. За словами жителів, пропорції будівель дуже чітко визначені, тому знаходитись на площі дуже комфортно і затишно.

linetime.com.ua

 linetime.com.ua

У Жовкві є особливість планування — нерегулярна система вулиць, пристосована до особливостей рельєфу та суміщення резиденції власника міста — замку з центральною площею . Дуже чітко проглядається центральна вісь міста — при плануванні використано планувальний модуль — хелмінський прут.

Закладений засновником Жовкви С.Жолкевським у 1594 р.,замок будувався до 1606 р. Павлом Щасливим. Сьогодні в замку працює декільки музеїв: музей-кузня, гетьманська зала, музей «Ідеальне місто».

gH6JHymM5AY

Святині міста поєднали в собі різні релігії. Зокрема, костел Святого Лаврентія. закладеному полоненими турками, як родовий мавзолей родини Жолкевських та пантеон лицарської слави. У підземеллі похований Станіслав Жолкевський, його дружина Реґіна з Гербуртів із сином Яном, родина Даниловичів, батько короля Якуб Собєський, королевичі, державні секретарі, настоятелі, меценати храму. За кількістю і значимістю поховань видатних діячів Польської держави костел часто називають «Малим Вавелем». Його дзвіниця отримала назву «малої Пізанської вежі» (трохи перехилена).

panoramio.com

 panoramio.com

Монастир отців Василіян (Храм серця Христового) славиться своїми розписами.

ua.igotoworld.com

 ua.igotoworld.com

Тут можна побачити унікальні фрески — на стелі зображена політична і релігійна історія України.

JRwUTvC6s30 XHFgLhnVmnw

А також тільки тут є фреска Ісуса Христа у вишиванці.

-02_XpPLF5E

Також в місті є дерев`яна церква Святої Трійці.

photographers.ua

 photographers.ua

В ній знаходиться п'ятиярусний іконостас, що налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

mapio.net

 mapio.net

Приємно туристів вразять ціни на проживання та харчування в місті. Слід наголосити, що житло в місті є різного формату, тому будь-які туристичні побажання будуть виконані.

21 листопада

Інші дати
Собор архистратига Михаїла
Архистратиг Михаїл є небесним покровителем Києва і зображений на його гербі. До 1917 року саме день Собору Архангела Михаїла святкувався як день міста Києва.
Розгорнути
Народився Петро Лубенський (Афонський)
(1907, Росія – 2003) – український драматург, кіносценарист. Автор п»єс «Нескорена полтавчанка», «Пісня над Бугом», «Соколята», сценарію до кінофільму «Королева бензоколонки».
Розгорнути