chrome firefox opera safari iexplorer

Україна для іноземців, або Попередні висновки вступної кампанії-2016

10 серпня 2016 о 10:41

Очільники МОН звітують про героїчну вступну кампанію у наші виші. Не берусь аналізувати так звану супернову програму розподілу місць, яка без вузів («автономія» як не як, по закону) комп’ютерно направляє на бюджетні місця львів'ян у Херсон, а миколаївців у Тернопіль, які потім з міркувань економії змушені вибирати менш престижні місцеві вузи за контрактом...

Хочу сказати більше про державні пріоритети щодо майбутніх фахівців.

Отож, на першому місці філологія -108,184 студенти, на другому — юристи (105,347); далі — менеджери (70,785), комп’ютерні та інформаційні технології (64,811). І це — 60% від усіх місць. Таким чином, держава (точніше, МОН) визначила за пріоритет викладачів та перекладачів іноземних мов, юристів, менеджерів та комп’ютерників.

У мене питання: то уряд таки відмовився формувати власну національну економіку й фактично вже узаконив себе як «уряд зовнішнього управління»? Тоді стає зрозумілим, навіщо потрібні перекладачі (для іноземців, які керуватимуть країною) і комп’ютерники (які масово поповнюють західний ринок праці).

Виходить, що фахівці у сферу реальної економіки нашої країни уряду не потрібні. То, може, тоді й гасло влади змінити на «Україна для іноземців»?!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути