chrome firefox opera safari iexplorer

25 лютого у Києві урочисто відкриють пам’ятник Олені Телізі

21 лютого 2017 о 14:33

У Бабиному Яру в Києві встановили пам’ятник поетесі, визначній діячці ОУН Олені Телізі, пише ЛітАкцент.

А урочисте відкриття пам’ятника відбудеться 25 лютого об 13:00, повідомив шостий голова ОУН Богдан Червак.

На постаменті, де встановлено скульптуру, є напис: “Пам’ятник Олені Телізі та її соратникам, що загинули за незалежність України”.

Фото Богдана Червака

Олена Теліга – українська поетеса, публіцист, літературний критик, діячка ОУН. Народилась під Москвою, в 11-річному віці переїхала до України. З 1922 по 1941 жила в еміграції, де вступає в ОУН і починає працювати в Культурній референтурі Проводу ОУН. У 1941 році оселилася в окупованому німцями Києві, де організувала Київське відділення Спілки українських письменників.

В лютому 1942 року заарештована гестапо та розстріляна разом з чоловіком.

19 жовтня

Інші дати
Богдан Гаврилишин
1926 – видатний український економіст. Член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі. Багаторічний директор МІМ-Женева. Засновник Міжнародного Інституту Менеджменту в Києві.
Розгорнути
Народився Сергій Васильківський
(1854, м. Ізюм Харківської обл. - 1917) - український живописець, якого називали «поетом українського малярства». А ще про нього писали: «Васильківський у живописі – це Шевченко в літературі». До речі, саме Васильківському належать одні з найвідоміших портретів Кобзаря.
Розгорнути
Народився Ігор Свєшніков
(1915, м. Київ — 1995) – археолог, доктор історичних наук. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком". Автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили".
Розгорнути