chrome firefox opera safari iexplorer

25 лютого у Києві урочисто відкриють пам’ятник Олені Телізі

21 лютого 2017 о 14:33

У Бабиному Яру в Києві встановили пам’ятник поетесі, визначній діячці ОУН Олені Телізі, пише ЛітАкцент.

А урочисте відкриття пам’ятника відбудеться 25 лютого об 13:00, повідомив шостий голова ОУН Богдан Червак.

На постаменті, де встановлено скульптуру, є напис: “Пам’ятник Олені Телізі та її соратникам, що загинули за незалежність України”.

Фото Богдана Червака

Олена Теліга – українська поетеса, публіцист, літературний критик, діячка ОУН. Народилась під Москвою, в 11-річному віці переїхала до України. З 1922 по 1941 жила в еміграції, де вступає в ОУН і починає працювати в Культурній референтурі Проводу ОУН. У 1941 році оселилася в окупованому німцями Києві, де організувала Київське відділення Спілки українських письменників.

В лютому 1942 року заарештована гестапо та розстріляна разом з чоловіком.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути