chrome firefox opera safari iexplorer

«Книжковий Арсенал» презентує новинки 150 видавництв

24 квітня 2017 о 13:24

Вже традиційний «Книжковий Арсенал» розпочне свою роботу відразу після Євробачення і триватиме з 17 по 21 травня у, власне, «Мистецькому Арсеналі».

У програмі — традиційні презентації нових видань, зустрічі з письменниками, візуальні й музичні проекти та виставки, повідомляє «Дзеркало тижня».

Цьогоріч «Книжковий Арсенал» анонсує новинки понад 150 видавництв. Кураторська команда проекту запрошує на територію книжкового форуму письменників, критиків, читачів.

Організатори зазначають, що фокус-тема цьогорічного «Книжкового Арсеналу» формулюється як «Сміх. Страх. Сила» і об'єднує дискусії про політичний карнавал, чорний гумор та явища, з яких сміється український інтернет.

Важливим приводом до означення теми стала 175-та річниця з часу виходу повного видання «Енеїди» Івана Котляревського — яскравого прикладу української сміхової культури. Відтак пропонується поглянути на цей текст через театральну візію (завдяки новій версії вистави «Енеїда» харківського театру-студії «Арабески»), перформативні формати (завдяки мультимедійній лекції-колажу Юрія Андруховича з елементами котляревщини), візуальну складову (завдяки тематичним виставкам ілюстрацій, плакатів, карикатур тощо), гастрономічний акцент (усі дні фестивалю для відвідувачів діятиме вишукана ресторація «Еней» зі спеціально розробленим меню) тощо.

Фестиваль презентує розширену міжнародну програму, в якій запланована участь понад 50 відомих письменників, літературних діячів та митців зі США, Канади, Великої Британії, Японії, Швейцарії, Норвегії, Швеції, Німеччини, Франції, Польщі, Латвії, Чехії, Грузії, Бельгії, Румунії та інших країн.

У 2017 р. «Книжковий Арсенал» також започатковує традицію запрошення до України великих світових літературних фестивалів. Першим гостем у межах цієї спецпрограми стане Бірмінгемський літературний фестиваль (з ініціативи Британської Ради в Україні), що візьме участь у «Книжковому Арсеналі» з багатоплановою кураторською програмою, яка передбачає перформативну, освітню, дослідницьку, клубну складові.

У межах співпраці до Києва приїздить делегація з Великої Британії. Серед гостей фестивалю також: Джозеф Макелрой (США), Аскольд Мельничук (США), Джонатан Коу (Велика Британія), Франц Голер (Швейцарія), Мартін Поллак (Австрія), Звонко Каранович (Сербія), Карл Шльоґель (Німеччина), Анжей Фрішке (Польща), Анна Хьоґлунд (Швеція), Їржі Гаїчек (Чехія), Девід Саттер (США), Аугільд А. Сульберґ (Норвегія) та інші.

В офіційному релізі «Книжкового Арсеналу» зазначається, що цьогоріч очікується надзвичайно цікава кураторська програма Оксани Забужко «Розкажи мені про мене» (Література у світі глобального непорозуміння).

Вже традиційно на роль куратора фестивалю запрошується відомий письменник. Торік свою програму представив Юрій Андрухович, а у 2017 р. Оксана Забужко пропонує розмову на 4 дії з Ольгою Токарчук (Польща), Аскольдом Мельничуком (США), Гайке Марією Йогенінґ (Німеччина) та Сергієм Сингаївським (Україна), які ділитимуться думками про те, що може література у світі, який зненацька перестав бути зрозумілим.

"У світі, де стрімголов згортаються зони комфорту, війни спалахують без оголошення, кризи стрясають країну за країною, і ніхто не має врозумливого пояснення, ані що з тим робити, ані навіть як до того дійшло, бо всі, з «десіжин-мейкерами» включно, певні були, що «з нами такого статися не може», — таку настанову дає сама Забужко в кураторському тексті.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути