chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені рекомендують лікуватися антибіотиками по-новому

27 липня 2017 о 16:22

Лікарям запропонували не рекомендувати своїм пацієнтам повне проходження курсу лікування антибіотиками.

Відповідне дослідження, висновки якого наводить Сегодня.ua, провели британські вчені, опублікувавши своє дослідження в журналі BMJ.

На думку вчених, повне проходження курсу антибіотиків стимулює появу супербактерій, які несприйнятливі до стандартних методів лікування. Вчені також закликають пацієнтів припиняти прийом препаратів відразу після поліпшення стану здоров'я.

Рекомендація авторів протилежна офіційній точці зору Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка настійно радить завершувати призначений курс антибіотиків. На думку ВООЗ, це дозволить запобігти виникненню ускладнень і небезпечних форм захворювання.

Опитані The Telegraph експерти сходяться на думці, що більшість рекомендацій лікарів щодо лікування носять індивідуальний характер і курс антибіотиків, як правило, не триває довго. Фахівці вважають, що до висновків британських вчених потрібно ставитися з обережністю.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути