chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві станцію метро «Петрівка» перейменують на «Почайна»

21 вересня 2017 о 11:04

Комісія з питань перейменувань Київради підтримала рішення щодо перейменування станції метро «Петрівка» на «Почайна» у столиці.

Відповідне рішення депутати прийняли на засіданні комісії у середу, повідомляє Україна молода.

Відзначається, що перейменування відповідає Закону про декомунізацію.

Для того, аби перейменування відбулось остаточно, це рішення має підтримати більшість депутатів Київради.

«Петрівка названа на честь революціонера Петровського, який достатньо багато натворив біди для України, а Почайна – це назва річки, яка там протікає. Відповідно, кращої назви не придумати. Члени комісії одноголосно підтримали ініціативу», – сказав депутат Київради Костянтин Богатов.

Як відомо, рішенню комісії передували громадські обговорення, які тривали два місяці. У них взяли участь майже 2 тис. киян, 73% з яких підтримали зміну назви станції метро.

Нагадаємо, станцію метро «Петрівка» вирішили перейменувати у зв'язку з декомунізацією. Петрівкою раніше називали мікрорайон Поділ на честь керівника всеукраїнського ЦВК Григорія Петровського. Його прізвище також фігурувало в декомунізованій назві міста Дніпропетровськ.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути