chrome firefox opera safari iexplorer

Ахметов і Порошенко збагатилися за минулий рік війни

27 жовтня 2017 о 10:20

Донецький бізнесмен Рінат Ахметов знову очолив список найбагатших українців, а Петро Порошенко повернув собі звання мільярдера серед найбагатших людей України протягом 2017 року.

Про це йдеться у рейтингу «ТОП-100 найбагатших українців», складеному журналом «Новое время» та інвестиційною компанією Dragon Capital.

Вказується, що сумарні статки всіх учасників рейтингу — $26,7 млрд, що на 33% більше, ніж у попередньому році.

Як показує нинішній рейтинг, практично ніхто з великих капіталістів ще не повернувся до докризового рівня оцінки власних активів. Тим не менш, цього року президент України Петро Порошенко повернув собі звання мільярдера — вперше за чотири останні роки.

Відзначається, що в першій десятці найбагатших «просіли» лише Ігор Коломойський і його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов. Це сталося через націоналізацію «Приватбанку», що їм належав у грудні 2016 року.

На першому місці, як і минулого року, опинився олігарх Рінат Ахметов. Його статки оцінюються в $6,9 млрд, що на 69% більше в порівнянні з попереднім роком.

Друге місце зайняв олігарх Віктор Пінчук ($1,4 млрд, +13%). Замикає першу трійку Костянтин Жеваго ($1,4 млрд, +209%).

В абсолютному значенні більше всіх із ТОП-100 примножив статки лідер рейтингу Рінат Ахметов — він став багатшим на $2,8 млрд, що дорівнює сукупним статкам Віктора Пінчука і Костянтина Жеваго.

Як зазначає «Новое время», ще зовсім недавно аналітики пророкували Жеваго якщо не економічне забуття, то як мінімум жорсткий дефолт. Але вийшло навпаки: значне зростання підприємцю забезпечило подорожчання залізорудної сировини на світових ринках. З січня 2016 року капіталізація його компанії Ferrexpo, за оцінкою аналітиків Dragon Capital, зросла в сім разів.

На четвертому місці рейтингу — Вадим Новинський ($1,2 млрд, +113%). А п'яту сходинку зайняв президент України Петро Порошенко ($1,0 млрд, +7%).

Як пише «Новое время», Петро Порошенко є найвпливовішою людиною в українській політиці, але от у списку найбагатших українців такого статусу у нього немає. Однак, глава держави працює в цьому напрямку: він знову потрапив до п'ятірки найбагатших, повернувши собі в 2017-му статус доларового мільярдера.

Шосту сходинку рейтингу посів Ігор Коломойський ($1,0 млрд, -11%), а на сьомому місці — Геннадій Боголюбов ($763 млн, -9%).

Як пише «Новое время», лідером за втратами в 2017-му став Ігор Коломойський, який втратив за рік $129 мільйонів і ледь не залишив лігу українських доларових мільярдерів. Падіння могло виявитися і більшим, проте зростання цін на руду й метали стало драйвером зростання капіталізації феросплавних заводів і Криворізького залізорудного комбінату.

Замикають першу десятку рейтингу олігархи Дмитро Фірташ ($746 млн, +14%), Юрій Косюк ($693 млн., +10%), Олександр і Галина Гереги ($688 млн, +5%).

Загальні статки першої десятки рейтингу, таким чином, становлять 15,8 мільярдів доларів. Колишній російський бізнесмен із українськими активами Костянтин Григоришин, який у минулому році отримав українське громадянство, а також вперше потрапив у ТОП-10 рейтингу, цього разу опинився на 13 місці. Його статки зменшилися на 2% і становлять $570 млн.

Як відзначає видання, за 11 років існування рейтингу структура українського капіталізму не зазнала істотних змін.

«Які б потрясіння ні переживала країна, економічні пропорції монументальні: Рінат Ахметов — завжди перший, а інші особи з верхньої частини списку лише міняються місцями один з одним», — пише «Новое время».

«Такий результат говорить про те, що національна економіка все ще сконцентрована в руках невеликої групи осіб, і при цьому залишається сировинним придатком Європи. А значить, повністю залежить від зовнішньої кон'юнктури, яка зараз сприятлива», — йдеться в матеріалі журналу.

18 травня

Інші дати
Микола Прахов
1873 –  український художник, мистецтвознавець. Відомий у галузі декоративно-ужиткового мистецтва. Один з організаторів товариства «Київський художник».
Розгорнути
Народився Костянтин Піскорський
(1892, м.Київ – 1922) – український художник-авангардист. Автор робіт «Цивілізація», «Мечі», «Тривога», «Козак», «Біла гвардія», «Небо», «Про приторк світам іншим», «Зірка опів¬нічна», «Ідол», «Планета», «Біометр життя».
«У творчості Костянтина Піскорського дивовижно переплетені символізм і футуризм, космічна безмірність і енергія вольового художнього жесту, архаїчна містика та новітній європейський раціоналізм». (Дмитро Горбачов).
Розгорнути