chrome firefox opera safari iexplorer

Як медичну реформу зробити правильною та успішною: прості поради

19 жовтня 2017 о 11:06

Українська громада поділена на два табори у справі медичної реформи. Революційна, активна меншість закликає невідкладно зануритися у нове й щасливе життя медичних змін. Консервативна більшість з острахом чекає на нові й до кінця не з’ясовані особливості життя в період реформи.

Насправді, найстрашнішим у так званій медичній реформі є ось що: повна відсутність зрозумілих правил гри в новому медичному житті для простого українця:

  • яким буде остаточний перелік платних і безоплатних послуг;
  • як працюватиме система сімейних лікарів;
  • як діятимуть госпітальні округи...

Запитань багато, а відповідь одна — МИ ПРИРЕЧІ НА МЕДИЧНУ РЕФОРМУ, А ХТО ПРОТИ — ТОЙ «…».

Маю кілька простих і очевидних порад з огляду на потребу прийняття оптимального і суспільно сприйнятного рішення.

Отож, у прикінцевих положеннях фіксуємо дату набрання чинності більшості норм нової медичної реформи з 1 січня 2020 року.

З 1 січня 2018 року реформа стартує в пілотних регіонах — у Вінницькій області, яку Володимир Гройсман нещодовно позиціонував як абсолютно передову й підготовлену до змін, та у Львівській області, де «Самопоміч», одна з промоутерів реформи, має серйозну підтримку в регіоні.

А тим часом напрацьовуються усі необхідні підзаконні акти, нормативні документи, тестуються нові управлінські моделі.

Ідеально, щоб ідеолог медичної реформи Уляна Супрун у цей перехідний період безпосередньо очолила процес створення нової української медицини, наприклад, у Вінницькій області.

Такий підхід вважаю ПРАВИЛЬНОЮ І ПІДГОТОВЛЕНОЮ РЕФОРМОЮ, А НЕ ЕКСПЕРИМЕНТОМ НАД ЛЮДЬМИ!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути