chrome firefox opera safari iexplorer

Мусульмани України теж хочуть офіційний відпочинок на свято Курбан-байрам

17 листопада 2017 о 15:47

Після того, як Верховна Рада вирішила зробити вихідним днем Різдво за Григоріанським календарем 25 грудня, представники інших релігій теж вирішили, що було б добре, якби і їх релігійне свято стало загальнодержавним вихідним днем. І обґрунтували свою позицію.

Муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов підтримує таку ідею. Але пропонує, щоб і одне з головних свят мусульман – Курбан-Байрам, теж було вихідним в Україні.

Якщо бути послідовними і справедливими, то головне свято мусульман – Курбан-Байрам, також можна зробити вихідним днем, – зазначив Саід Ісмагілов.

Муфтій наголосив, що багато хто може бути незгідним з таким рішенням, однак нагадав, що, згідно з Конституцією України, жодна релігія не може мати переваг над іншими релігіями.

«Мусульмани хочуть, щоб і наше головне свято стало загальнодержавним вихідним днем. Опоненти цієї ідеї кажуть, що кожен мусульманин має право взяти вихідний день у роботодавця на святкування свого релігійного свята. Але насправді це не так легко реалізувати. Ну наприклад, якщо на мусульманське свято буде призначено ЗНО, або іспит в університеті, або захист дисертації, або перевірка контролюючих органів, або ще щось, через що людина постане перед питанням: „Виконати свою духовну потребу, чи не втратити роботу/навчання/ посаду і таке інше?“ Значно легше коли релігійне свято є загальнонаціональним вихідним днем, і точно ніхто не призначить іспити або перевірки на цей день», – переконаний Саід Ісмагілов.

Щодо того, що Курбан-Байрам кожного року припадає на іншу дату, муфтій не бачить жодних проблем. Адже Кабмін і так кожного року затверджує святкові та вихідні дні.

«Дехто волає про те, що в нас і так забагато свят у календарі. Ну можна ж „обміняти“, як цього разу якесь свято на інше. Ну наприклад, ось 1 травня ми що святкуємо? Мир, труд, май? Вам принципово святкувати 1 травня? Чи можете погодитись на щось новеньке, чого раніше не було? Вам байдуже, а нам приємно», – підсумував Саід Ісмагілов. Про це інформує 24 канал.

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути