chrome firefox opera safari iexplorer

В УНІАНі презентують унікальний проект, аналогів якому в Україні немає

06 листопада 2017 о 12:41

У вівторок 7 листопада о 12.00 в прес-центрі «УНІАН» відбудеться презентація унікальної експозиції галереї-музею «Історія становлення української нації».

У презентації візьмуть участь:

Валерій Галан — автор проекту, засновник, керівник галереї-музею «Історія становлення української нації».

Оксана Федоренко – громадський діяч, директор БФ «Фундація Розвитку».

Микола Томенко – український політик та громадський діяч, професор КНУ імені Тараса Шевченка, автор проекту «7 чудес України».

Ігор Пономарчук – засновник і генеральний директор Київського міського музею «Духовні скарби України».

Михайло Відейко – доктор історичних наук, зав. Науково-дослідною лабораторією археології історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

На прес-конференції йтиметься про те, для чого був створений музей Історії становлення української нації. Також будуть визначені  основні напрями проекту, його мету, ціль, аудиторію українців, на яких націлений даний проект.

Організатори проекту також коротко розкажуть про експозицію та унікальні технології, які використають в процесі демонстрації експонатів.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути