chrome firefox opera safari iexplorer

Колочава: Унікальне “шафранове” село на Закарпатті

12 квітня 2018 о 10:30
uaua.world

Село Колочава – унікальний туристичний об’єкт на Закарпатті – у цей період вкривається фіолетовим килимом шафранів

З різкою зміною погоди і початком активного весняного цвітіння на Закарпаття потроху з’їжджаються туристи. Та мінлива цьогорічна весна вносить свої корективи і охочим побачити фіолетові поля – цвітіння шафранів (крокусів) – варто поспішати.

Долини крокусів можна знайти у селі Колочава. Цей населений пункт Закарпаття неодноранзово потрапляв у рейтинги обов’язкових для відвідування сіл України.

Тут десять музеїв і 20 пам’ятників. У Колочаві активне туристичне життя – фестивалі, автентика, місцевий колорит. Розташована Колочава в Міжгірському районі у мальовничій Тереблянській долині, що в 30 кілометрах від озера Синевир. Крокуси – одна з причин їхати у Колочаву.

Цей населений пункт є найдовшим селом в Україні, протяжність якого складає понад 15 кілометрів. Колочава – село пам’ятників, музеїв, пам’ятних знаків. Найвідоміший музей-скансен колочавської архітектури та побуту “Старе село”, музеї “Колочавська вузькоколійка” та “Колочавський бокораш”.

Також можна відвідати педагогічні музеї “Радянська школа” та “Чеська школа”, історико-військові музеї “Лінія Арпада”, музей-меморіал “Воїнам-інтернаціоналістам” та музей місцевих повстанців “Бункер Штаєра”, музей-пам’ятку барокової архітектури кінця XVIII століття “Церква Святого Духа” та шкільний етнографічний музей Івана Ольбрахта.

Фото: Олеся Смирнова

Джерело: zak.depo.ua

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути