chrome firefox opera safari iexplorer

Бердянськ — столиця сімейного відпочинку України

05 червня 2018 о 12:46
inform.zp.ua

Так назвав курортне місто Запорізької області відомий політик і громадський діяч Микола Томенко.
З його ініціативи вже відзнято 50 Фільмів в рамках проекту «7 чудес України». У цих стрічках найкрасивіші міста і регіони: природа, фортеці, унікальні місця. У конкурсі «7 чудес України: історичні міста» серед фіналістів опинився й Бердянськ.

Цими вихідними Микола Томенко презентував свій фільм журналістам на всеукраїнському фестивалі в Бердянську:

Бердянськ — дійсно унікальне місто. Ще не було Європейського Союзу, а керівники європейських країн вже вкладали гроші в це місто. Зараз Бердянськ активно розвивається як туристичний центр. У ньому є все для залучення туристів: чудове море, цілюще повітря, розвивається інфраструктура і багата історія. Люди краще запам'ятовують не події і дати, а видатних постатей і їхні життєві історії, — вважає Микола Томенко. Тому в своєму фільмі він згадав таких відомих бердянців, як мікробіолог Володимир Хавкін, який врятувала світ від холери і чуми. Крім того колекціонера Бродського, який подарував Бердянську першу частину своєї величезної колекції. Зараз полотна можна побачити в художньому музеї міста. 

Микола Томенко планує продовжити зйомки історичних куточків України і вже працює над стратегією з відбору учасників. За його словами, важливо, щоб після таких фільмів місцева влада, бізнес і громади об'єднувалися навколо ідеї розвитку своєї «малої батьківщини»: реконструювали історичні пам'ятки, упорядковували території, розвивали інфраструктуру для туристів.

Наш журналіст поцікавився: ким себе вважає Микола Томенко — політиком, журналістом чи піарником Україна?

«Ідеологом. Історія може бути інструментом об'єднання або інструментом війни. Україні і нам всім потрібна об'єднуюча історія!»

Джерело: inform.zp.ua
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути