chrome firefox opera safari iexplorer

Експерти розповіли куди рухається ринок праці в Україні

16 серпня 2018 о 14:45
lohotron.in.ua

Ринок праці в Україні пережив кризу і починає стабілізуватися. Із січня по червень 2018 року кількість вакансій у службі зайнятості зросла на 8%.

З початку року через Центри зайнятості знайшли роботу 428 тис. українців. Ще 304 тис. знаходяться у пошуках, пише «Сегодня».

«В Україні до 80% випускників шкіл вступають до вищих навчальних закладів. Дзеркально протилежна статистика для країн Європи — там до 30% вступають до вишів, а 70% отримують професійну освіту. Дисбаланс полягає в тому, що ринок потребує швачок, електромонтерів, електрозварників, слюсарів, сантехніків. А ось економістів і юристів — надлишок», — сказав Валерій Ярошенко з Державної служби зайнятості.

У мегаполісах рівень безробіття для людей з вищою освітою сягає 90%. Одночасно у великих містах сконцентровано найбільше пропозицій від роботодавців.

Низька конкуренція — у сферах автобізнесу, страхування, консультування, сервісу та серед робітничого персоналу. Найбільша — у галузі «вищого менеджменту». Тут на одне місце претендують 12-15 осіб.

66% роботодавців переглядають сторінки співробітників у соцмережах. Більшість роботодавців хочуть знати, чим цікавиться співробітник крім роботи, про його захоплення. Через сторінки у соцмережах можуть відмовити в прийомі на роботу. 33% — якщо присутні екстремістські публікації. 23% відмовлять, якщо здасться, що людина не поділяє цінностей компанії. Для 14% приводом для відмови можуть стати занадто відверті фотографії кандидата на вакансію.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути