chrome firefox opera safari iexplorer

Чому не можна спалювати опале листя: еколог розповів про небезпеку

08 листопада 2018 о 12:47
svetlovodsk.com.ua

За осені опале листя часто просто згрібають в купи і палять, огортаючи димом всю околицю. Однак така утилізація згубно впливає на легені людини і може викликати онкозахворювання.

Деякі кияни категорично проти спалення листя.

Один із способів, укривання на зиму коріння дерев, кущів та квітів на клумбах, щоб коріння не замерзло.

Також з листя можна зробити добрива для рослин. Найчастіше використовують компостні ями, але можна і без них. Головне, листя добре утрамбувати, можна присипати землею або залити водою, і так кілька разів. А далі чекати весни. Зимового періоду досить для визрівання добрива, але можна додати активних бактерій. Без них – трохи довше.

«Є навіть технології опалення будинків, засновані на розкладанні органічних речовин. Але в них треба спочатку вкластися, щоб вони роками давали прибуток. І у нас не розуміють, що таке довгострокові інвестиції», – розповів еколог Іван Парнікоза.

Зате в Україні навіть належним чином не борються з паліями листя, каже еколог. Дим може спричинити бронхіт, астму, і навіть рак легенів. «Воно (листя – ред.) вивільняє дуже багато шкідливих сполук, зокрема онкогенних».

І хоча з недавніх пір штрафи підвищили в п'ять разів – від 300 до 1300 гривень, – виписують їх вкрай рідко, кажуть комунальники.

Нагадаємо, в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА повідомили, що на громадян, які спалюють листя, чекають великі штрафи. Якщо ж штрафують підприємця, то сума буде більшою, ніж у випадку з пересічними громадянами – від 850 грн до 1700 грн.

Джерело: Сегодня
Розділи: Суспільство

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути

Новини Дивитися всі