chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Ми, українці, не маємо права мовчати

22 січня 2020 о 15:33

Лідер партії Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко взяв участь у просвітницькому заході для працівників освіти, приуроченому до Дня соборності України, який відбувся за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей.

Під час виступу політик привернув увагу до потреби визначення сучасних принципів оцінки української історії та її героїв. 

«В часи Януковича-Азарова очільники уряду та РНБО покладали квіти до „визначного діяча“ Петра Столипіна, а Київська влада Кличка досі фінансує музей благодійництва Петром Першим і Катериною Другою.
Хочу почути приклад бодай однієї країни світу, де влада вшановує і пропагує тих, хто забороняв їхню мову і всіляко боровся проти інородців (українців,євреїв,татар...) як Столипін; чи давав вказівку вбити всіх мешканців Батурина як Петро, або руйнував Запорозьку Січ як Катерина.»

Томенко розповів, хто вони — справжні українські Герої.

«Українські Герої — це ті, хто творив український світ, боровся за національне самовизначення, за збереження своєї мови, культури, церкви, а не боровся проти них. Саме тому наша команда „Рідної країни“ системно і послідовно проводить просвітницьку роботу в рамках проекту „7 чудес України“, „Україні — потрібні герої“, „Український щорічник“. Ми, українці, не маємо права мовчати, коли влада погоджується із малоросійською версією нашої національної історії, яку нав`язують нам інші держави.»

Після завершення заходу Микола Томенко подарував освітянам просвітницькі проекти фонду «Рідна країна».

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути