chrome firefox opera safari iexplorer

6 червня: це цікаво знати

06 червня 2020 о 00:00

Над усе – честь і слава, військова справа,

щоб і сама себе на сміх не давала, і ворога під ноги топтала.

Пантелеймон Куліш

У народі вважалося, що з 6 червня, в день Семена Стовпника, починається справжнє літо, бо починала цвісти шипшина. Наші предки казали: «Шипшина цвіте – рум’янець року веде». Для предків шипшина вважалася символом краси і молодості, уособлювала собою справжню любов.

У той день, коли шипшина зацвітає, біля неї бабусі збирали онуків і розповідали їм байки, щоб росли вони сміливими і не полохливими. Вважалося, що коли зацвітає шипшина починає добре клювати карась.

За церковним календарем 6 червня вшановують преподобного Симеона стовпника на Дивній горі; преподобного Микиту Переяславського; мучеників Мелетія Стратилата, Стефана, Іоана, Серапіона, єгиптянина, Калиника, волхва, Феодора і Фавста і з ними 1218 воїнів з дружинами і дітьми.

Іменинники 6 червня:
Геннадій, Степан, Сусанна, Каленик.

6 червня народились:

1749 – Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.

1885 – Євген Вульф – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботанікогеографічну карту цього регіону.

1885 – Михайло Микиша – український оперний та камерний співак, педагог.

1889 – Ігор Сікорський – український авіаконструктор, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд» («Руський витязь»), «Ілля Муромець», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний і Тихий океани.

6 червня відзначають:

  • День журналіста України.
  • Вознесіння Господнє (у християн східного обряду).

Події 6 червня:

1683 – в Англії в Оксфорді відкрився перший у світі публічний музей.

1944 – в Західній Європі відкрито Другий фронт: на Півночі Франції почалась висадка військ союзників по антигітлерівській коаліції.

1981 – зареєстровані перші хворі на СНІД.

1991 – Нобелівську премію миру вручено президенту Радянського Союзу Михайлу Горбачову.

Це цікаво:

Слово «літак» існувало задовго до появи авіації. Літаками називалися самохідні річкові пороми, а також ручні ткацькі верстати з особливим пристосуванням для більш зручного перекидання човника.

Чи знаєте ви, що:

Ігор Сікорський виїхав за кордон лише тому, що дізнався від знайомого, який перейшов на службу до більшовиків, що є наказ про його розстріл. У той же день він таємно виїхав спочатку у Францію, а потім перебрався до Штатів, де продовжив роботу над вдосконаленням літальних апаратів.

Чи носив він у душі образу на більшовицьку Росію? Як стверджує його старший син Сергій Сікорський, Ігор Іванович не любив комуністів. Але про Батьківщину, зокрема про рідний Київ, завжди згадував з теплотою.

Ігор Іванович розумів, що літати на одному двигуні, особливо в суворих кліматичних умовах Росії, дуже ризиковано. Тому цілеспрямовано працював над багатомоторним літаком, створивши декілька моделей типу «Іллі Муромця». На основі однієї з них і був сконструйований літак-розвідник, що здатен був протриматися у повітрі без посадки 7–8 годин, заглибитися в тил ворога на 200-300 км і з його борту можна було вести дуже точну аерозйомку.

До речі, не всі знають, що російська армія в ті роки була оснащена найкращою у світі авіаційною фототехнікою. На знімках навіть було видно, який саме вантаж перевозиться у залізничних вагонах, а за допомогою спеціальної системи дзеркал, що її сконструював друг Сікорського, на негативі фіксувалися висота польоту в мить зйомки, напрям руху (за компасом) і швидкість літака. Американці й французи лише через п’ять років навчилися робити подібну фототехніку.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути