chrome firefox opera safari iexplorer

31 серпня Православна Церква шанує образ Пресвятої Богородиці «Всецариця»

31 серпня 2020 о 00:12

Чудотворна ікона Божої Матері, іменована «Всецариця» (по-грецьки — «Пантанасса»), знаходиться на Святій Горі Афон у Греції. Вона перебуває в Ватопедском монастирі, в соборному храмі обителі, зліва від царських врат. Ця ікона невелика за розмірами. Час її написання відноситься до ХVII століття.

На іконі зображена Пречиста Діва в багряному вбранні, яка возсідає на царському троні. На руках Її — Богомладенець з сувоєм у лівій руці і благословляє правицею. Правою рукою Богородиця вказує на Свого Царственого Сина, як на Спасителя всіх людей. На задньому плані — два ангели, які з благоговінням осяяли крильми Пречисту Діву.

Ця ікона належить до іконографічного типу Панахранта, що в перекладі з грецького означає «Пренепорочна», «Пречиста». Всемилостива — друга назва ікон Богородиці даного типу. Загальною ознакою таких ікон є те, що Богородиця зображається сидячою на престолі з Немовлям Христом на колінах. Трон символізує царську велич і славу Божої Матері, найдосконалішу з усіх народжених на землі.

В XX столітті образом «Пантанасса» відомий афонський старець Йосип Ісіхаст благословив своїх учнів. Він же доніс до сучасників стародавній переказ про цю ікону.

Одного разу до ікони підійшов дивний чоловік і заходився щось невиразно бурмотіти. В цей момент лице Богоматері засяяло дивним світлом, і невидима сила відкинула юнака на підлогу. У страху він вибіг з храму і зі сльозами зізнався старцям в тому, що вів гріховне життя і займався чаклунством і магією. Так Пресвята Богородиця явила чудо від Свого образу, відвернула юнака від нечестя і наставила на шлях покаяння. Чудотворне втручання Богородиці переконало його змінити життя і залишитися на Афоні.

Це був перший прояв чудотворної сили ікони Божої Матері «Всецариця», пізніше стали помічати, що ікона робить благотворний вплив на хворих з різними пухлинами, в тому числі злоякісними, як їх називають в сучасному світі.

Джерело: Уніан
Розділи: Новини культури

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути