chrome firefox opera safari iexplorer

Мій Липинський

18 квітня 2021 о 12:09

18 (5) квітня 1882 року народився український політик, історик, політолог, теоретик українського консерватизму В‘ячеслав Липинський.

Перша громадська організація, яку ми створили в Київському університеті, була фундація В‘ячеслава Липинського. Потім були конференції, видання статтей і досліджень визначного українського політолога. 

Зокрема, ми вперше перевидали в «Бібліотеці українця» «Релігію і церкву в історії України».Згодом — запрошення в Україну і наша спільна поїздка на малу батьківщину в Затурці та Луцьк на першу конференцію про Липинського разом із академіком тоді 3, а згодом 4 академій Омеляном Пріцаком, якого ще й тоді вважали визначним буржуазно-націоналістичним істориком. Ми також організовували перший приїзд в незалежну Україну, а згодом і участь у конференції на Чернігівщині доньки Гетьмана Павла Скоропадського пані Олени…

Вивчення творів Липинського змусили мене подивитися на нашу історію, діяльність політиків та ментальність українців не лише через рожеві чи синьо-жовті окуляри, але й через чорно-білі…

Але й нині ми продовжуємо жити в країні незнаного В'ячеслава Липинського і невивченої власної історії. А його інтелектуальні заповіти залишаються важливими й у сьогоднішній непростій ситуації. Бо, як вчив Липинський:«Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути!»

Пам‘ятаємо нашу історію! Шануємо наших героїв!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

18 травня

Інші дати
Микола Прахов
1873 –  український художник, мистецтвознавець. Відомий у галузі декоративно-ужиткового мистецтва. Один з організаторів товариства «Київський художник».
Розгорнути
Народився Костянтин Піскорський
(1892, м.Київ – 1922) – український художник-авангардист. Автор робіт «Цивілізація», «Мечі», «Тривога», «Козак», «Біла гвардія», «Небо», «Про приторк світам іншим», «Зірка опів¬нічна», «Ідол», «Планета», «Біометр життя».
«У творчості Костянтина Піскорського дивовижно переплетені символізм і футуризм, космічна безмірність і енергія вольового художнього жесту, архаїчна містика та новітній європейський раціоналізм». (Дмитро Горбачов).
Розгорнути