chrome firefox opera safari iexplorer

7 травня народився автор наукового бестселеру «Україна: історія»

07 травня 2021 о 17:52

7 травня 1941 на світ з'явився Орест Субтельний (1941 — 2016). Його книга «Україна: історія» 1988 року виходу є надзвичайно популярною в Україні та вважається одним із найкращих посібників з історії України.

Ця книга стала настільною для багатьох українських учнів та студентів та всіх, кому була цікава історія. І не лише українцям – «Україна: історія» видавалася німецькою, російською, китайською, болгарською та словацькою мовами. А Гарвардський університет назвав цю книгу «можливо, найкращим доробком» вченого.

Орест Субтельний народився 7 травня 1941 року в Кракові. Разом з батьками він емігрував до США 1949 року.

Майбутній вчений ріс у Філадельфії та був активним учасником «Пласту».

В 1965 році він отримав ступінь бакалавра в Темпльському університеті, а магістерський диплом 1967 року в Університеті Північної Кароліни.

Докторську ступінь він здобув у Гарвардському університеті за напрямком історії та східноєвропейських студій.

«У другій половині 90-х років ми помітили деякі недоліки його книги, вона не ґрунтувалася на архівних даних до ХХ століття. Через це ми в Інституті історії України кілька разів видали підручники широкого призначення «Історія України: нове бачення». Ці наші підручники вже замінили книгу Субтельного, однак, все ж таки, саме з неї починалося освоєння вітчизняної історії громадянами України», — згадував доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький.

Його праця щодо стосунків Пилипа Орлика з Отаманською Портою та Кримським ханством стала першою докторською роботою у новосформованій програмі українських студій у Гарварді.

У 1982 році він переїхав до Канади викладати в Йоркському університеті в Торонто.

Пан Субтельний дуже любив футбол та грав за всі університетські команди, де працював чи навчався.

За інформацією bbc.com.

Розділи: Освічена

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути