chrome firefox opera safari iexplorer

7 травня народився автор наукового бестселеру «Україна: історія»

07 травня 2021 о 17:52

7 травня 1941 на світ з'явився Орест Субтельний (1941 — 2016). Його книга «Україна: історія» 1988 року виходу є надзвичайно популярною в Україні та вважається одним із найкращих посібників з історії України.

Ця книга стала настільною для багатьох українських учнів та студентів та всіх, кому була цікава історія. І не лише українцям – «Україна: історія» видавалася німецькою, російською, китайською, болгарською та словацькою мовами. А Гарвардський університет назвав цю книгу «можливо, найкращим доробком» вченого.

Орест Субтельний народився 7 травня 1941 року в Кракові. Разом з батьками він емігрував до США 1949 року.

Майбутній вчений ріс у Філадельфії та був активним учасником «Пласту».

В 1965 році він отримав ступінь бакалавра в Темпльському університеті, а магістерський диплом 1967 року в Університеті Північної Кароліни.

Докторську ступінь він здобув у Гарвардському університеті за напрямком історії та східноєвропейських студій.

«У другій половині 90-х років ми помітили деякі недоліки його книги, вона не ґрунтувалася на архівних даних до ХХ століття. Через це ми в Інституті історії України кілька разів видали підручники широкого призначення «Історія України: нове бачення». Ці наші підручники вже замінили книгу Субтельного, однак, все ж таки, саме з неї починалося освоєння вітчизняної історії громадянами України», — згадував доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький.

Його праця щодо стосунків Пилипа Орлика з Отаманською Портою та Кримським ханством стала першою докторською роботою у новосформованій програмі українських студій у Гарварді.

У 1982 році він переїхав до Канади викладати в Йоркському університеті в Торонто.

Пан Субтельний дуже любив футбол та грав за всі університетські команди, де працював чи навчався.

За інформацією bbc.com.

Розділи: Освічена

28 січня

Інші дати
Семен Брауде
(28 січня 1911, Полтава — 30 червня 2003, Харків) — український радіофізик і радіоастроном. Академік АН УРСР (з 1958), доктор технічних наук, професор. Засновник радіоокеанографії та декаметрової радіоастрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Високович
(1854, м. Гайсин Вінницька область - 1912), паталогоанатом, бактеріолог та епідеміолог. Вважається основоположником харківської школи бактеріологів.
Розгорнути
Народився Василь Масютин
(1884, м. Рига, Латвія - 1955) - український художник, скульптор, майстер гравюри, представник символізму. Автор гравюр "В Буковині", "Маніфестація" та ін. Оформлення літературних творів Гоголя, Блока тощо. Пам"ятник Глінці у Берліні.
Розгорнути
Народився Юлій Мейтус
(1903, м. Єлисаветград, нині м. Кіровоград, - 1997) - український композитор єврейського походження. Автор 17 опер ("Гайдамаки", "Украдене щастя", "Ярослав Мудрий" та ін.), близько 300 романсів на слова Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка, Андрія Малишка, Павла Тичини та ін.
Розгорнути