chrome firefox opera safari iexplorer

7 травня народився автор наукового бестселеру «Україна: історія»

07 травня 2021 о 17:52

7 травня 1941 на світ з'явився Орест Субтельний (1941 — 2016). Його книга «Україна: історія» 1988 року виходу є надзвичайно популярною в Україні та вважається одним із найкращих посібників з історії України.

Ця книга стала настільною для багатьох українських учнів та студентів та всіх, кому була цікава історія. І не лише українцям – «Україна: історія» видавалася німецькою, російською, китайською, болгарською та словацькою мовами. А Гарвардський університет назвав цю книгу «можливо, найкращим доробком» вченого.

Орест Субтельний народився 7 травня 1941 року в Кракові. Разом з батьками він емігрував до США 1949 року.

Майбутній вчений ріс у Філадельфії та був активним учасником «Пласту».

В 1965 році він отримав ступінь бакалавра в Темпльському університеті, а магістерський диплом 1967 року в Університеті Північної Кароліни.

Докторську ступінь він здобув у Гарвардському університеті за напрямком історії та східноєвропейських студій.

«У другій половині 90-х років ми помітили деякі недоліки його книги, вона не ґрунтувалася на архівних даних до ХХ століття. Через це ми в Інституті історії України кілька разів видали підручники широкого призначення «Історія України: нове бачення». Ці наші підручники вже замінили книгу Субтельного, однак, все ж таки, саме з неї починалося освоєння вітчизняної історії громадянами України», — згадував доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький.

Його праця щодо стосунків Пилипа Орлика з Отаманською Портою та Кримським ханством стала першою докторською роботою у новосформованій програмі українських студій у Гарварді.

У 1982 році він переїхав до Канади викладати в Йоркському університеті в Торонто.

Пан Субтельний дуже любив футбол та грав за всі університетські команди, де працював чи навчався.

За інформацією bbc.com.

Розділи: Освічена

4 лютого

Інші дати
Галина Кальченко
1926 –  український скульптор. Найкращі роботи: пам’ятники Лесі Українці в Києві та Ялті, М. Леонтовичу в Тульчині, П. Гулаку-Артемовському в Городищі, І. Котляревському та М. Заньковецькій у Києві.
Розгорнути
Тимофія-напівзимника
Якщо схопиться хурделиця, то весь тиждень буде негожий; коли ж опівдні усміхнеться сонце, то закличе в гості ранню весну
Розгорнути
Народився Сидір Мидловський
1885 –  український і польський психолог, лікар, психоаналітик та філософ, який своїми численними статтями і фундаментальними працями створив підвалини психології виховання, персонології, розвив вчення психоаналізу, чим створив ґрунтовну для свого часу наукову теорію особистості в Україні та Польщі, яка не втратила своєї цінності і в наші дні.
Розгорнути
Народився Климент Квітка
(1880, Київ – 1953) - український музикознавець-фольклорист, чоловік Лесі Українки. Зібрав понад 6000 народних пісень.
По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу. Стан високий, лист широкий Марно зеленіє, Кругом поле, як те море Широке, синіє. (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Степан-Максим Балей
(1885, с. Великі Бірки Тернопільська область – 1952) – український і польський психолог, педагог, філософ.
Розгорнути