chrome firefox opera safari iexplorer

Нагородили лауреатів 60-ої ювілейної Національної премії України ім. Тараса Шевченка

21 травня 2021 о 12:27

Цьогоріч через пандемію коронавірусу церемонію перенесли на травень, і проходила вона на території Національного заповідника «Софія Київська». «Радий бути тут з моєю дружиною й бачити трансформацію Національної премії України імені Тараса Шевченка. Дуже важливо бачити високий статус цієї премії. Церемонія нагородження відбувається у знакових місцях України», — зазначив Президент України Володимир Зеленський. Як повідомляють на Фейсбук-сторінці Премії: «Минулого року премія пройшла масштабне оновлення. Змінилось все, від візуального стилю до сенсів. І сьогодні оновлена премія може стати українським Оскаром. Ми маємо знати і популяризувати сучасних українських майстрів слова, театрального, музичного, візуального та кіномистецтва».

Нагадаємо, цьогорічними лауреатами стали: у номінації «Література» — Оксана Луцишина за роман «Іван і Феба»; «Публіцистика, журналістика» — Станіслав Асєєв за книгу есеїв «В ізоляції»; «Музичне мистецтво» — Олександра Андрусик (директор), Євген Шимальський (співзасновник), Катерина Сула (виконавчий продюсер) «Агенції «УХО» за серію концертів вокальної музики «Архітектура голосу»; «Театральне мистецтво» — Сергій Маслобойщиков (режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художниця по костюмах), Олександр Бегма (композитор) за виставу «Verba» за мотивами драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка; «Кіномистецтво» — Валентин Васянович (режисер), Владлен Одуденко (художник-постановник) за фільм «Атлантида»; «Візуальні мистецтва» художник Борис Михайлов за мистецький проєкт «Випробування смертю».

На церемонії виступили українські зірки (Аlekseev, Олег Винник, Kazka, Ніна Матвієнко, Monatik, Артем Півоваров, Олександр Пономарьов та ін.), а ведучими стали Лілія Ребрик та Олексій Суханов.