chrome firefox opera safari iexplorer

23 червня — Міжнародний Олімпійський день

23 червня 2021 о 11:00

Олімпійський рух — значна подія в історії, а Міжнародний олімпійський день — свято, яке відзначають в пам'ять про цей самий рух. Точніше, про його відродження в сучасному вигляді. Дата щорічно залишається незмінною — 23 червня.

Олімпійські ігри — хто винуватець торжества?

Червень 1894 позначився важливою подією — в Парижі був проведений Міжнародний атлетичний Конгрес. Представники 12 країн обговорювали питання фізичного виховання. 23 червня барон П'єр де Кубертен — ентузіаст за відродження олімпійського руху — вийшов до трибуни і представив доповідь. Суть пропозиції полягала в нових, розроблених бароном, основах Олімпійських ігор.

Конгрес, ознайомившись з положеннями, затвердив їх і погодився з тим, щоб раз на чотири роки проводити змагання за участю всіх народів.

Саме тому зараз Міжнародний Олімпійський день ми відзначаємо 23 червня. Мета свята проста і зрозуміла — зацікавлювати людей, об'єднувати спільною ідеєю і пропагувати культуру фізичного виховання. Взяти участь в Олімпійських іграх можуть всі, незалежно від віку, статі або здібностей.

Перша «сучасна» Олімпіада відбулася 1896-ого у Греції. Тоді у змаганнях узяли участь 241 атлет з 14 країн. Між ними розіграли медалі в 9 видах спорту. Минуло сто років — і 2004-ого в Іграх брали участь вже більше 11 тисяч спортсменів з 202 країн світу. І нагороджувалися вони за перемогу в 28 видах спорту.

Міжнародний Олімпійський день — дата свята

Розберімося відразу, щоб не плутатися в датах:

  • 23 червня 1894 року — день, коли барон П'єр де Кубертен адаптував систему давньогрецьких олімпіад і запропонував знову проводити такі змагання;
  • Січень 1948 року — офіційне встановлення свята.

Святкування Олімпійського дня — ідея, яка прозвучала ще в 1947 році на 41-й сесії МОК в Стокгольмі. Після найстрашнішої війни в історії люди зрозуміли, що дружити — це краще, ніж, власне, не дружити. З цієї причини будь-які громадські організації, діяльність яких була спрямована на об'єднання і гуманність, викликали захват і прийняття.

Людям потрібна була підтримка, спільна мета і єднання. І вже в 1948 році у святкуванні Міжнародного Олімпійського дня брали участь спортсмени з Європи, Північної і Південної Америки. Наступного разу про цю дату згадали лише в 1957 році, а потім — ще через двадцять років.

Міжнародний олімпійський день 2021 — традиції свята

Ті традиції, яких ми дотримуємося сьогодні, остаточно сформувалися в 1987 році. Саме тоді відбувся десятикілометровий забіг — перший, щоб популяризувати масовий спорт. Зараз такі марафони влаштовують більше двохсот країн у світі, серед яких африканські — безумовні лідери.

Само собою, що саме 23 червня бігти саме 10 кілометрів — це необов'язкова умова. Місцеві національні олімпійські комітети самі встановлюють дату і довжину дистанції. Таким чином виходить бути лояльними і залучити до традиції все більше і більше число спортсменів.

У сучасному світі святкування Міжнародного Олімпійського дня супроводжується різними заходами. Це можуть бути зустрічі зі знаменитостями, майстер-класи, лекції та семінари, фестивалі та інші масштабні зустрічі. Все це спрямоване на те, щоб прищепити любов до спорту і здорового способу життя.

За матеріалами УНІАН

Розділи: Здорова

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути