chrome firefox opera safari iexplorer

Просвітницький та Олімпійський уроки від «Рідної країни»

23 липня 2021 о 18:40

Просвітницький та Олімпійський уроки в Черняхівській школі, яка входить до складу Кагарлицької ОТГ, провів сьогодні засновник «Рідної країни» Микола Томенко.  

Школа знаменита своїми земляками, зокрема відомим письменником, борцем за незалежність Миколою Кагарлицьким та мудрими вчителями й талановитими учнями, які були серед переможців у двох номінаціях нещодовного Всеукраїнського конкурсу створення сайтів «Літературна візитка краю».

Микола Томенко презентував просвітницькі проекти: «7 чудес України», «Класика української літератури: живі голоси», «Рідна країна — безпечна країна», «Твій Шевченко». І провів олімпійський урок з нагоди відкриття Олімпійських ігор у Токіо. 

«Передав світоглядні подарунки від «Рідної країни», літературу від проекту «Українська книга» та спортивний інвентар від «Спортмастер»! — зазначив Микола Томенко. — Подяка Оксані Коротюк за ініціативу, колективу школи на чолі з Ларисою Леонідівною Яренко за гостинну зустріч і керівництву Кагарлицької ОТГ за прагнення допомогти сільській освіті в непрості часи оптимізації. Збережемо сільську школу — збережемо українське село! Збережемо українське село — збережемо Україну!».

Розділи: Громадянська

14 липня

Інші дати
Народився Микола Корф
(1834, м. Харків - 1883) - педагог і просвітитель, почесний член Женевської академії наук та Петербурзького педагогічного товариства. Огранізатор початкових земських шкіл на Україні.
Розгорнути
Народився Мирослав Ірчан (Андрій Дмитрович Баб'юк)
(1897, с.П'ядики, Івано-Франківська область - 1937) — український письменник, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець. Автор п»єс «Бунтар», «Плацдарм», «Бувші люди», «Родина щіткарів» та ін.  
"…Могили Ваші розсіяні по всій широкій Україні. Це здорове зерно, з якого виросте наша свята воля. І прийде час, що посуне тисячами на Ваші могилки вільний народ і цілуватиме землю, що прикрила Вас, і сльозами буде зрошувати її… І дітям маленьким будуть Ваші могилки найвищою наукою …» (Мирослав Ірчан, посмертна згадка січовим стрільцям ).
Розгорнути