chrome firefox opera safari iexplorer

Просвітницький та Олімпійський уроки від «Рідної країни»

23 липня 2021 о 18:40

Просвітницький та Олімпійський уроки в Черняхівській школі, яка входить до складу Кагарлицької ОТГ, провів сьогодні засновник «Рідної країни» Микола Томенко.  

Школа знаменита своїми земляками, зокрема відомим письменником, борцем за незалежність Миколою Кагарлицьким та мудрими вчителями й талановитими учнями, які були серед переможців у двох номінаціях нещодовного Всеукраїнського конкурсу створення сайтів «Літературна візитка краю».

Микола Томенко презентував просвітницькі проекти: «7 чудес України», «Класика української літератури: живі голоси», «Рідна країна — безпечна країна», «Твій Шевченко». І провів олімпійський урок з нагоди відкриття Олімпійських ігор у Токіо. 

«Передав світоглядні подарунки від «Рідної країни», літературу від проекту «Українська книга» та спортивний інвентар від «Спортмастер»! — зазначив Микола Томенко. — Подяка Оксані Коротюк за ініціативу, колективу школи на чолі з Ларисою Леонідівною Яренко за гостинну зустріч і керівництву Кагарлицької ОТГ за прагнення допомогти сільській освіті в непрості часи оптимізації. Збережемо сільську школу — збережемо українське село! Збережемо українське село — збережемо Україну!».

Розділи: Громадянська

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути