chrome firefox opera safari iexplorer

«...а я так мало, небагато благав у Бога Тілько хату»

11 серпня 2021 о 14:12

Місце спокою, душевної благодаті та сили. Могила Тараса Шевченка у Каневі – особлива позначка на карті для кожного українця, який любить свою Батьківщину. Неподалік відтворено і перший народний музей Кобзаря. Днями «Тарасова світлиця» відзначила 30-річчя з дня історичної реконструкції.

«...а я так мало, небагато благав у Бога
Тілько хату», — писав Шевченко у поезії «Не молилася за мене».

Завдяки небайдужим патріотам на Тарасову мрію може подивитися кожен. Засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко брав безпосередню участь у збереженні і відновленні народного музею Кобзаря.

Микола Томенко і очільник НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич. Ппроект із перекриття «Тарасової світлиці» здійснювався за підтримки заповідника «Переяслав»

«Для нас це дуже важливо. Коли фонд „Рідна країна“ шукає проекти, ми орієнтуємося на їх автентичність, українськість, душевність. Тому кілька років тому на прохання колективу заповідника ми перекрили хату, зробили оригінальне очеретяне покриття. Ця покрівля (а на її відновлення майстри витратили майже півтори тисячі очеретяних кулів), прослужить 25-30 років – за належного догляду, — розповів Микола Томенко. — Сьогодні цей меморіальний комплекс Шевченка в Каневі органічно пов'язує історію і мрію Кобзаря про свою хату».

До участі у ювілейному заході на Тарасовій горі Микола Томенко запросив наукових співробітників Музею кобзарства Національного заповідника «Переяслав» з міні-виставкою народних традиційних музичних інструментів: колісною лірою, діатонічною бандурою, вересаївською кобзою. Майстер-клас гри на цих інструментах провів цех-майстер Київського кобзарського цеху Микола Тихонович Товкало.

Народна артистка України Наталя Сумська каже — для неї це місце особливе, тому часто тут буває.

«Хто ще веде нас дорогою до правди, до тієї стихії, яка утримує Україну? Тарас Григорович. Як Котляревський — основоположник української мови, Шевченко — всього українства», — впевнена Наталя Сумська.

Детальніше — в сюжеті телекомпанії «Ільдана»:

Розділи: Культурна

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути