chrome firefox opera safari iexplorer

У Чорнобильській зоні законсервують знакові туристичні об’єкти

14 серпня 2021 о 16:53

У зоні відчуження 2021 року в межах проєкту «Чорнобиль. Збереження» планують розпочати консервацію перших трьох туристичних локацій. Роботи проводитимуться за програмою Президента «Велике будівництво», передає Укрінформ.

Як розповіла пресконференції щодо збереження легендарних об’єктів Зони операційна директорка проєктного офісу Ілона Шнейдер, цьогоріч у проєкті на збереження – кафе «Прип’ять», автовокзал та колишня 16-поверхівка.

За словами радниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань розвитку зони відчуження, керівниці проєкту «Чорнобиль. Збереження» Лали Тарапакіної, одна частина об’єктів підлягає консервації (збереження первинного вигляду, задля чого й приїжджають туристи), інша – музеєфікації, мета якої – збереження пам’яті.

«Третій різновид – це будівництво зовсім нових об’єктів. Це нові санітарні зони, КПП, сервісні центри біля Прип’яті, Чорнобиль-хаб», – зазначила вона.

Зокрема, консервація торкнеться знаменитих вітражів у кафе «Прип'ять». На даху 16-поверхівки планують облаштувати оглядовий майданчик, звідки відкриватиметься краєвид на всю Зону. Також у цьому будинку планують створити музей у квартирі лейтенанта Володимира Правика – керівника першої пожежної бригади, яка прибула на ЧАЕС після аварії.

«Ми хочемо зробити безпечним це місце (16-поверхівку – ред.). Зробити все навіть для інклюзивного туризму. Поєднати тут меморіальний об’єкт та туристичну атракцію», – додала Тарапакіна.

За словами Шнейдер, на 2021-й заплановано вишукувальні дослідження та проєктування. Крім того, почнеться частина будівельних робіт, які завершать у 2022-му. Цього року на ревіталізацію об'єктів у Зоні виділили 30 млн грн.

Далі у планах – створення музею на території ЗГРЛС «Дуга», консервація готелю «Полісся», кінотеатру «Прометей», басейну «Лазурний» та інших знакових об’єктів.

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути