chrome firefox opera safari iexplorer

Як зупинити україноненависництво та передбачити за це адміністративну і кримінальну відповідальність

27 жовтня 2021 о 10:00

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко ініціював петицію на сайті Президента України про запобігання та протидію УКРАЇНОФОБІЇ (україноненависництву).

Останнім часом почастішали факти публічного приниження українців та державних символів України, демонстративне зневажання української мови та культури, невизнання територіальної цілісності України.
Відсутність в українському законодавстві чіткого визначення поняття «українофобія» (україноненависництво) не дозволяє належним чином класифікувати злочини, вчинені на його основі. На практиці це призводить до фактичної безкарності правопорушників, – за найганебніші українофобські дії та вислови, в найкращому випадку, отримуємо вибачення у соціальних мережах (без жодних наслідків).

Виходячи з вищенаведеного вимагаємо:

Виступити із законодавчою ініціативою щодо прийняття закону «Про запобігання та протидію українофобії (україноненависництву)».
У законі чітко визначити поняття українофобії (україноненависництва), як форми дискримінації, яка полягає:
– в рішеннях, діях або бездіяльності, спрямованих на приниження або заперечення України як держави, української нації, культури, мови, історії та традицій;
– у запереченні територіальної цілісності України;
– у підриві авторитету Збройних Сил України;
– у публічних висловлюваннях, пов’язаних із засудженням українців, як колективно відповідальних за реальні чи уявні правопорушення, скоєні однією особою або групою осіб незалежно від етнічного походження чи віросповідання;
– в умисному пошкодженні, руйнуванні або оскверненні місць поховань українців, пам’ятників, пам’ятних знаків, пов’язаних з історичними подіями та національними героями України;
– у виготовленні, розповсюдженні будь-яких матеріалів, що містять антиукраїнські висловлювання, публічне використання матеріалів, символів та зображень антиукраїнського змісту.

Встановити види адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про українофобію (україноненависництво).

Реалізація акта після його прийняття призведе до створення законодавчого механізму протидії українофобії (україноненависництву), його проявам, сприятиме формуванню культури толерантності в українському суспільстві.

За петицію (№22/124846-еп) ви можете проголосувати за посиланням

https://petition.president.gov.ua/petition/124846

Це не складно і безкоштовно.

Витративши кілька хвилин на підписання петиції, ви долучаєтесь до виправлення несправедливої прогалини в законодавстві, яка призвела до того, що українці не захищені в своїй власній країні.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути