chrome firefox opera safari iexplorer

Про ЧУХРАЇНЦІВ ХХІ століття

13 грудня 2021 о 10:54

Про ЧУХРАЇНЦІВ 21 століття або що про ЛОМАЧЕНКА сказали б Олександр ДОВЖЕНКО і Остап ВИШНЯ? Історія з прапором ЛОМАЧЕНКА якраз нагадує сумні й сатиричні описи наших класиків Олександра Довженка та Остапа Вишні про УКРАЇНЦІВ, що не могли визначитися: до якої ж НАЦІЇ вони належать?! От Олександр Довженко про свою дитинство на Чернігівщині та розмову з батьком (нагадаю, що народився він у Сосниці 10 вересня 1894 року) згадує у «Зачарованій Десні»:«А ми хто? Ми хіба не руські?- Ні, ми не руські.- А які ж ми, тату? Хто ми?- А хто там нас знає, — якось журливо проказує мені батько. Прості ми люди синку…Хахли, ті, що хліб обробляють. Сказать би, мужики ми…Колись козаки, кажуть, були, а зараз тільки званіє зосталось».Остап Вишня у «Чухраїнцях» (1926 р.) про тих, хто боявся назвати себе українцями чи не міг визначити свою національність, пише так:«ЧУХРАЇНЦІВ було чимало і щось понад тридцять мільйонів, — хоч здебільша вони й самі не знали, хто вони такі суть…Як запитають було їх:- Якої ви, лорди, нації?Вони почухавшись, одповідають:- Та хто й зна?! Живемо в Акермані?…перепрошую, в тексті Остапа Вишні, — в Шенгерієвці…Православні.»м

Як бачимо, що хоч нині й не Чернігівщина часів Російської імперії і не 20-роки Радянської України, а ЧУХРАЇНЦІ так і не перевелися, навіть в часи НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ! П.С. І мусимо визнати дієвість в Україні пропаганди очільника РПЦ Кіріла і К., що «нет разделения на народы и государства, а есть паства Русской православної церкви».

Передрук з: https://www.facebook.com/m.tomenko/posts/4625836544152122

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути