chrome firefox opera safari iexplorer

В Національному Шевченківському заповіднику в Каневі пошанували Григорія СКОВОРОДУ, Тараса ШЕВЧЕНКА і Павла ТИЧИНУ

01 лютого 2022 о 10:19

27 січня, в День народження Павла ТИЧИНИ, відомий літературознавець Сергій ГАЛЬЧЕНКО презентував своє нове видання «Павло ТИЧИНА: за всіх скажу, за всіх переболію…». Головна ідея видання мало знаних поезій та спогадів про КЛАСИКА української літератури полягає у потребі розповісти про невідомого ГЕНІЯ — раннього ТИЧИНУ, бо поета комуністичної доби, якого перетворили на БЛАЗНЯ, ми й так знаємо.

МиколаТоменко, у свою чергу, презентував своє нове видання «Український щорічник: Григорій СКОВОРОДА». Він запропонував підхід — за яким варто популяризувати НАЙВИЗНАЧНІШІ досягнення наших історичних і культурних діячів, а не вишукувати їхні помилки з огляду на рівень наших знань та статусу НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ 21 століття. Бо окрім наших відкритих ворогів — українофобів, не меншу біду УКРАЇНСЬКІЙ СПРАВІ нині приносять сенсаційні «розвідки креативних космополітів» або «наукові викриття» патріотичних нарцисів і снобів. 

Пам‘ятаємо нашу історію! Шануємо наших героїв!

П.С. Подяка очільниці Шевченківського заповідника в Каневі Валентині КОВАЛЕНКО за організацію заходу та підтримку наших українських проектів

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути