chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві демонструють народні строї з «Тіней забутих предків»

09 вересня 2015 о 12:23

«Благословенна Україна» — так називається виставка української вишиванки, яка триватиме в «Українському домі» у Києві до кінця цього тижня. Організатори говорять, що це перша з десяти виставок у рамках проекту «Дорогою віри», що популяризуватимуть українське декоративно-прикладне мистецтво.

Відвідувачі виставки матимуть змогу ознайомитися як iз популярними колекціями музеїв України, так і з тими речами, які ще не були представлені широкому загалу: із приватних колекцій Василя Вовкуна, Ігоря Перевертнюка, Володимира Щибрі, Богдана Петричука. Є особлива нагода ознайомитися з унікальним зібранням Віри Матковської «Борщівська сорочка». Цій збирачці національного одягу вдалося віднайти для колекції зразки святкових жіночих та чоловічих сорочок чи не з кожного села Борщівського району, всього — понад тисячу. Особливу цінність становить частина сорочок, що датуються серединою двадцятого сторіччя. За своїми художньо-стилістичними рисами — це унікальна сторінка історії нашого народу, врятована колекціонеркою.

Гід та наглядачка виставки Мирослава Семенівна розповідає: «Однією з найцікавіших для глядачів є унікальна виставка костюмів, представлених кіностудією імені Довженка. Саме у цьому вбранні 50 років тому знімалися актори фільму «Тіні забутих предків». Біля цієї експозиції наші відвідувачі затримуються найдовше». Є одяг, в якому знімався, скажімо, Іван Миколайчук.

Рома Люклян, одна з організаторів, додає: «Це унікальна й ексклюзивна виставка! І всім киянам і гостям міста гріх не скористатись можливістю її відвідати. Адже показано вишиванки, яким немає аналогів, коди багатьох ще досі не розшифровано». Словом, як сказав на відкритті Євген Нищук — актор, голос Євромайдану й екс-міністр культури — вишиванка у тренді!

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути