chrome firefox opera safari iexplorer

У київському музеї показують давні українські скрині

09 грудня 2015 о 11:00

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва до 1 лютого 2016 року працюватиме виставка «Скриня у побуті української родини», побудована на матеріалах власної колекції музею, повідомляють Рукотвори.

На виставці представлено 23 скрині ХVІІІ – початку ХХІ ст. з центральних, північних, південних, західних регіонів України, оздоблених поліхромним розписом і різьбленим орнаментом.

У житті і побуті української родини скриня відігравала важливу роль: вона займала почесне місце в інтер’єрі житла, була його окрасою, показником добробуту сім’ї, незмінним атрибутом весільного обряду.

Скриня передавалася у спадок від покоління до покоління, зберігаючи пам'ять роду, традиції, родинне тепло.

Окрім скринь, на виставці представлені предмети інтер’єру та побутові речі: килими, мисник, божниці, рушники, тканини, ікони, керамічний і дерев’яний посуд, одяг, прикраси – все те, що оточувало людину у повсякденному житті і що зберігалось у скринях.

skrynya2

 rukotvory.com.ua


rukotvory.com.ua

 rukotvory.com.ua


rukotvory.com.ua

 rukotvory.com.ua

 

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути