chrome firefox opera safari iexplorer

Бібліотеку бійцям АТО збирають у Львові

11 грудня 2015 о 09:39

Львові офіційно стартує кампанія “Фронтова бібліотека” зі збору книжок для військових, які перебувають в зоні АТО.

“10 грудня у Львові офіційно стартує кампанія „Фронтова бібліотека“ зі збору книжок для військових, які перебувають в зоні АТО. Метою акції є формування невеликих переносних бібліотек для підрозділів, які несуть службу на Сході України”, — відзначили у відомстві.

Протягом грудня-січня коробки для збору літератури стоятимуть у понад 30 книгарнях та кафе Львова. За цей час організатор акції — ЛММГО “Молодіжне Об’єднання “Граніт” — планує зібрати не менш як 20 наборів по 25-30 книжок. Кожен набір збалансовано складатиметься з історичної та художньої літератури.

Набори відправлятимуть не персонально окремим бійцям, а організовано у підрозділи, щоб виконувати роль своєрідного буккросингу на передовій. Для зручності військовослужбовців книжки запаковуватимуть у спеціально виготовлені розмальовані дерев’яні коробки, в яких буде зручно зберігати, переносити та транспортувати літературу.

Щоб книги не стали предметом спекуляції (перепродажу, тощо) кожна з них маркуватиметься штампом “Бібліотека АТО”. Перші дві “Фронтові бібліотеки” вже до кінця цього року відправляться до прикордонників під Маріуполь. Їх відправлять військовослужбовцям з Львівського та Мостиського загонів, які з липня місяця виконують завдання в зоні АТО.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути