chrome firefox opera safari iexplorer

Український кінопроект отримав нагороду Берлінського кінофестивалю

16 лютого 2016 о 10:51

73

Ринок ко-продукцій талантів 66-го Берлінського кінофестивалю (Co-Production Market — Talent Project Market) оголосив переможця: ним став український кінопроект «Танк» Максима Ксьонди, якому присуджено приз в розмірі 10 000 Євро. В рамках міжнародного конкурсу автори з різних країн представили продюсерам, потенційним інвесторам і дистриб’юторам свої кінопроекти, що знаходяться на різних етапах створення.

До тріумфу в Берліні «Танк» перемагав на пітчингу повнометражних проектів 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю і був визнаний кращим на пітчингу ідей кінофестивалю в Котбусі.

Фільм розповідає історію живе підлітка з провінції, який одного разу знаходить танк часів Другої світової війни, несподівано для себе розуміє цінність знахідки і намагається продати танк частинами: на цьому шляху на нього чекає багато пригод.

«Радісно, що автор „Дороги“однієї з найпомітніших вітчизняних короткометражок останнього часу, не зник в культурному небутті, як це, на жаль, буває, а з'явився з настільки багатообіцяючим проектом повнометражного дебюту. У заявленому сюжеті соціальна проблематика переплітається з образами драматичної вітчизняної історії, що продовжує тяжіти над нашою сучасністю,»- прокоментував для Сultprostir перемогу «Танка» кінокритик Олександр Гусев.

Джерело: Сultprostir
Розділи: Новини культури

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути