chrome firefox opera safari iexplorer

У селі на Закарпатті з'явилась вулиця Леннона

03 березня 2016 о 09:42

У рамках виконання законку про декомунізацію одну з вулиць на Закарпатті перейменували на честьДжона Леннона. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області в рамках Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки» підписав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

«Вулицю Леніна в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Джона Леннона (співак і композитор, учасник групи «Бітлз»)», — йдеться в розпорядженні.

Днями Геннадій Москаль пообіцяв  пообіцяв провести декомунізацію Закарпаття у дуже стислі терміни. За його словами, мери та сільські голови масово саботують виконання закону. Натомість, після 22 лютого повноваження з перейменування вулиць переходять до голови облдержадміністрації, котрий протягом трьох місяців зможе здійснити «декомунізацію» своїм розпорядженням.

«Попереджую, що я церемонитися ні з ким не буду. Деяким “прокомуністичним” вулицям, провулкам, скверам і площам буде повернуто історичні назви, ряд топонімів моїм розпорядженням будуть названі на честь загиблих на сході України героїв, а решту Ленінів, Крупських, Фрунзе і т.д. я перейменую на власний розсуд. Усі вулиці Червоноармійські стануть вулицями Червоних ліхтарів, вулиці Чапаєва — вулицями Петьки й Анки, вулиця Корчагіна — вулицею Закарпатських корчагінців (це ті, що вино в корчагах возять), вулиця Будьонного — вулицею Анонімних алкоголіків, вулиця Дзержинського — вулицею Цапиної бороди і т.д. Щодо вулиць Леніна я поки що не визначився», — заявив голова Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, що у Львові вулиця Леннона існує з 1993 року. На той час у світі було лише вісім таких вулиць.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути