chrome firefox opera safari iexplorer

Мінсоцполітики пропонує ввести в Україні сієсту на час спеки

14 березня 2016 о 18:32

Новий Трудовий кодекс Верховна Рада має ухвалити вже у квітні. Про нововведення КЗпП для українців розповів міністр соціальної політики Павло Розенко, передають «Вести».

Зокрема, в 155-ту статтю кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли всі установи закриваються на перерву з 14 до 16-17 годин.

Також пропонують збільшити відпустку для українців до 28 днів, яка на сьогодні 24 дні.

Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замість існуючих трьох.

До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Згідно з новим Трудовим кодексом роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.

Також представники Мінсоцполітики стали на сторону працівників і внесли правку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років.

Крім того, хочуть заборонити звільняти одиноких матерів і батьків.

Серед негативних змін для українців — не можна буде чотири місяці перебувати на лікарняному, ніяк не даючи про себе знати, а тільки два.

Крім того, якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через пиятику, прогули або розкрадання, то за новим кодексом звільнити можуть через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки і ухилення від медогляду або щеплень.

Крім того, вводиться поняття «робота вдома», і вона повинна оплачуватися точно так же, як і в офісі, а за невчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, проте її розміри поки не уточнюються.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути