chrome firefox opera safari iexplorer

Хіти для Едіт Піаф писав українець

22 квітня 2016 о 10:16

Найвідоміші пісні французької співачки написав український єврей Норберт Ґланцберґ. Він народився в містечку Рогатин на Прикарпатті.

"У німецькому й австрійському google прочитала: «Норберт Ґланцберґ, французький композитор і піаніст, нар. 12 жовтня 1910 в Рогатині поблизу Львова, Австро-Угорщина, помер 25.2.2001». Але радість відкриття охопила, коли побачила перелік творів Ґланцберґа. Серед них – всесвітньо відомі хіти Едіт Піаф!

Мелодію найвідомішого шансону «Padam… Padam» Ґланцберґ написав на початку 1940-х. А слова з'явилися 1951-го, й пісня одразу стала шлягером.

Шарль де Ґолль, який 1966 року відвідав Москву, заходив до Кремля під звуки «Padam… Padam».

Батьки Ґланцберґа, якого від народження звали Натан, були євреями, народилися й жили в Рогатині. А коли на світ з'явився їхній первісток, переселилися до баварського Вюрцбурга. З раннього дитинства Норберт виявив музичні здібності

У 20 років Ґланцберґ працює в Берліні, пише кілька мелодій для німецьких фільмів. Кар'єру композитора обриває прихід до влади Гітлера 1933 року. Норберт емігрує до Франції.

«Там 30-літній піаніст і композитор Ґланцберґ зустрівся з Едіт Піаф. Їй на той час було 25. Її зірка вже почала сходити. Піаф взяла піаніста у свою команду. Вони стали друзями, а потім коханцями.» — пише Галина Петросаняк.

Піаф двічі-тричі на день посилає Норберту любовні листи. З деяких випливає, що йому вона завдячує і своїм професійним розвитком: «З кожним днем мої пісні мають все більший успіх, усі кажуть, що я розвиваюся фантастично. Цим я завдячую тобі. Це перфекціонізм, якого ти від мене вимагав».

Але кохання не було взаємним. 1951 року Ґланцберґ одружився Марічкою Мазурик. 1958 року в них народився син Серж.

Ґланцберґ написав для Едіт Піаф хіти Mon manège à moi, Noel c'est l'amour та пристрасну Le ballet des coeurs.

Подальша музична кар'єра Норберта Ґланцберґа розвивалася в кіно. Його мелодії, зокрема, звучать у фільмах із Бриджіт Бордо — «Занадто красива наречена», Мариною Владі — «Білява відьма» та інших

Нагадаємо, 13 травня у Львові в рамках Національного проекту «ТРИ „С“: Скорик – Станкович – Cильвестров» виступить композитор Мирослав Скорик

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

8 вересня

Інші дати
8 вересня відзначають:
  • День танкіста.
  • День працівників газової, нафтової та нафтопереробної промисловості України.
  • День пам’яті жертв фашизму.
  • Міжнародний день солідарності журналістів.
  • Міжнародний день грамотності.
Розгорнути
Олександр Івахненко
1931 – український художник, заслужений діяч мистецтв України. Автор перших поштових марок незалежної України.
Розгорнути
Народилася Наталія Ужвій
(1898 – 1986), українська акторка театру та кіно. Народна артистка СРСР, лауреат Державної премії ім.Т.Шевченка. В її репертуарі близько 213 ролей у театрі та 20 у кінофільмах («Назар Стодоля», «Кармелюк», «Тарас Шевченко», «Украдене щастя», «Українська рапсодія»).
Розгорнути