chrome firefox opera safari iexplorer

За тиждень почнуть відбудовувати батьківщину Євангелія

08 квітня 2011 о 16:12

За тиждень розпочнуться роботи, які запланувала обласна влада до відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія.

Про це повідомили ZIKу 8 квітня у прес-службі Рівненської ОДА.

Планується впорядкувати інфраструктуру села Пересопниці та перетворити його на культурно-туристичний центр.

Комісія (архітектори, будівельники, історики на чолі із заступником голови ОДА Олексієм Губановим) побувала у селі, оглянула територію та визначилася, де будуть розташовані основні об’єкти.

Відтак, культурно-археологічний центр «Пересопниця» збудують на місці старого клубу, за ним, трохи далі, у полі, зведуть комплекс «Княже місто». Поряд облаштують сцену, яку використають для святкування ювілею Першокниги.

Обабіч розташують ярмаркові ряди. А на місці колишніх оборонних валів відтворять фрагмент тогочасних укріплень.

Усе це, переконаний очільник області Василь Берташ, допоможе не лише гарно відсвяткувати 450-річчя Пересопницького Євангелія, а й відродити село. Заразом Рівненщина отримає потужний туристичний об’єкт.

Довідка «Рідної країни»

Указом Президента 450-річчя створення одного з державних символів України – Пересопницького Євангелія – відзначатиметься на державному рівні 29 серпня 2011 року. На святкування ювілею Першокниги планують запросити чотирьох президентів України.

До початку урочистостей керівники області пообіцяли мешканцям Пересопниці та навколишніх населених пунктів прокласти до села нормальну дорогу, газопровiд, зробити освітлення вулиць.

Зараз у селі Пересопниця, яке майже 450 років тому подарувало світу Євангеліє, на якому присягають вірно служити Україні всі президенти держави, проживає усього 103 людини. Газу немає, є старенький клуб, єдиний на все село магазин, бруківка з вибоїнами та лише один пам’ятний знак про події далекої минувшини.

Пересопниця розташована за 34 км від Рівного.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути