chrome firefox opera safari iexplorer

Символом Євробачення 2017 може стати Петриківський розпис

03 червня 2016 о 09:28

Ідея належить студенту Львівської академії мистецтв Ігорю Лісовому.

Нагадаємо, що Петриківка увійшла до фіналу акції «7  чудес України: історичні міста та містечка».  Ознайомитись з  культурною спадщиною містечка та проголосувати ви можете за посиланням7chudes.in.ua.

«Зараз це просто ідея. Візуалізація зроблена для прикладу. Якщо розпис дійсно стане візитною карткою Євробачення — професійні дизайнери будуть розробляти нові макети. Зараз шукаємо тих, хто відповідає за прийняття такого рішення, щоб офіційно подати таку пропозицію», — розказує Ігор.

Петриківський розпис — це українське декоративно-орнаментальне народне малярство. Сформувалося в селищі Петриківка Дніпропетровської області. Етнологи знаходять предмети з розписом ще з ХVIII століття.

У 2013 році розпис включили в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути