chrome firefox opera safari iexplorer

28 липня у Києві Українською ходою відзначать річницю хрещення Русі

22 липня 2016 о 14:25

Київський Патріархат 28 липня у Києві організовує традиційну хресну ходу і закликає вірян взяти у ній активну участь, пише РІСУ. 

За словами речника УПЦ КП ахиєпископа Євстратія (Зорі), цьогорічна акція особлива — хода має продемонструвати світові і Вселенському Патріархату, що влади Російської Церкви в Україні не хочуть.

«Цього року ми дали неофіційне найменування цій події — Українська хода. Вона має об'єднати всіх, хто бажає добра, миру, перемоги Україні і визнання автокефалії Української Православної Церкви. Цього року ми особливо закликаємо всіх долучитися 28 липня до урочистих заходів. Пройти Хресною ходою, помолитися за Україну, показати собі і всьому суспільству, друзям і ворогам, що український народ бажає, щоб в Україні була Єдина Помісна Православна Церква», — сказав під час прес-конференції архипастир.

Владика Євстратій повідомив, що 27-28 липня Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України.

«27 липня увечері, о 17:00, у Володимирському соборі розпочнеться Всенічне чування на честь свята Хрещення. Очолить богослужіння Святійший Патріарх Філарет, у співслужінні єпископату і духовенства Церкви Київського Патріархату. Наступного дня, 28 липня, о 9:00, у Володимирському соборі розпочнеться Божественна літургія. Після її завершення, близько 11:00-11:20, від Володимирського собору вирушить традиційна Хресна хода», — сказав архиєпископ.

Архиєпископ Євстратій уточнив, що Хода рухатиметься бульваром Шевченка до перехрестя з вулицею Володимирською, далі Володимирською повз Софійську площу, через Михайлівську площу по вулиці Трьохсвятительській до пам'ятника святому князю Володимиру Великому, де завершиться молебнем.

Очолить усі богослужіння і Хресну ходу Патріарх Філарет.

Владика також нагадав, що у червні цього року Верховна Рада проголосувала за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати томос про визнання автокефалії Православної Церкви в Україні. Нещодавно у Константинопольській Патріархії відбулося засідання Синоду, і це звернення було офіційно передане на розгляд спеціальної синодальної комісії, яка має надати Синоду свої рекомендації.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути