chrome firefox opera safari iexplorer

Виступ унікального оркестру на День незалежності став причиною скандалу

23 серпня 2016 о 16:29

У День незалежності у Києві виступить унікальний симфонічний оркестр «Народжені вільними».

Оркестр створено за дуже короткий час і спеціально до 25-ї річниці Дня Незалежності України. Молодих артистів зібрано з усієї країни: Київ, Кропивницький, Харків, Львів, Дніпро, Івано-Франківськ, Одеса, Тернопіль, Черкаси, Донбас і Крим... Загалом зібрано 62 музиканти й кожному з них – 25 років, пише Zaxid.net.

Грати вони будуть на Майдані Незалежност під керівництвом Кирила Карабиця – найкращого молодого диригента світу за версією Королівського філармонічного співтовариства Великобританії.

Крім музикантів оркестру з різних куточків України в концерті візьмуть участь Національна академічна заслужена хорова капела «Думка» та зведений дитячий хор.

«24 серпня 2016 року країна і світ почують твори класиків XVIII-ХХ століть у виконанні новоствореного симфонічного оркестру», — повідомили організатори. Саме ці твори ще до концерту стали причиною скандалу.

Письменники брати Капранови на своїй сторінці у Facebook оприлюднили їх частковий список із відповідними коментарями. «Знаєте, що будуть нам грати на Майдані у день Незалежності? Ні? Так от, це буде Марш-заповіт з опери Прокоф'єва «Семен Котко», яка розповідає про героїчну боротьбу червоних партизан проти петлюрівців та гетьманців. Написана за повістю «Я син трудового народу» такого собі письменника Катаєва. І це — на 25 років Незалежності!», — пишуть Капранови.

«А знаєте, що буде окрім Катаєва-Прокоф'єва? Мусоргський, б..., могучая кучка! Гопак з опери «Сорочинская ярмарка»!!!! (Українського гопака знайти, певно, не вдалося.) Ну і Чайковський, звісно — а куди без нього у день Незалежності», — обурюються письменники.

Брати Капранови нагадали також про закон про декомунізацію.

ZAXID.NET попросив прокоментувати цю заяву головного режисера-постановника державних заходів до Дня Незалежності Сергія Проскурню.

«Як можна мати претензії до того, що на сцені оркестр та хор виконують “Заповіт” Тараса Шевченка? Які можуть бути проблеми з українським гопаком? Так, буде виконано «Гопак» Мусоргського. А ще ми зіграємо «Гопак» Арама Хачатуряна. Моєю метою було показати вплив української музики на світову», — розповів режисер.

«Нам що, тепер і Бетховена не грати, бо українські пісні, на основі яких він написав свій знаменитий квартет, передав йому Розумовський?», — обурюється Проскурня.

«Крім того оркестр виконає твори Лятошинського, Березовського, Вербицького. Буде “Тарас Бульба” Лисенка. Що стосується Чайковського та Прокоф'єва, то це взагалі українські композитори, адже формувалась їх творчість саме в Україні», — повідомив він.

Нагадаємо, саме ім’я Прокоф'єва носить зруйнований донецький аеропорт. До слова, саме «Заповіт» у 2015 році був представлений у Львові в рамках проекту «Донкульт». Диригував тоді так само Кирило Карабиць.

Також оркестр «Народжені вільними» виконає твір сучасного українського композитора Івана Небесного.

Концерт можна буде побачити у прямій трансляції на «Першому Національному».

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути