chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться премія імені Грушевського

19 січня 2017 о 10:03

Кабінет Міністрів України 18 січня схвалив проект закону України "про внесення зміни до статті 11 закону України «про державні нагороди України», доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського — за кращі наукові та науково-популярні видання з історії України.

Про це повідомляє 112.ua, посилаючись на прес-службу уряду.

Відповідно до законопроекту, премія буде присуджуватися у двох номінаціях: за краще наукове і краще науково-популярне видання. Розмір грошової частини премії буде визначатися щорічно Президентом України.

«Введення цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам'яті українського народу. А також буде сприяти підвищенню престижу наукових і науково-популярних робіт з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національного культурного продукту історичного характеру, стимулювати підвищення якості наукових і науково-популярних видань з історії України», — зазначає прес-служба.

***
Михайло Грушевський — український історик, громадський і політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917—1918). Член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, член-кореспондент ВУАН і АН СРСР, багаторічний голова Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету (1894—1914), автор понад 2000 наукових праць.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути