chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Харківщина — це Сковорода і Рєпін, а не Кернес і Добкін

12 липня 2018 о 14:21

Засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко 11 липня відвідав Харківщину. На прес-конференції в прес-центрі Статус Кво він звернув увагу на тому, що місцева влада недостатньо часу і коштів приділяє створенню проукраїнського іміджу області.

«Серед нагальних справ, які я визначив ключовими: активізація роботи до 240-річчя Григорія Квітки-Основ`яненка та підготувати проект заходів до 300-річчя Григорія Сковороди».

В рамках візиту в область, Микола Томенко також відвідав Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди.

«До ювілею з дня народження Сковороди, а це аж 300 років, вважаю моральним обов'язком влади провести реконструкцію музею Сковороди в Сковородинівці, зберегти хату Сковороди в Бабаях та створити музейну експозицію у будинку Єгора Урюпіна, де часто гостював Сковорода і Каразін. Пора всім повідомити, що Харківщина — це Сковорода, Основ`яненко, Багалій, Рєпін, Каразін, Туган-Барановський, Барабашов, Мєчніков, Алчевська, Тронько, а не лише Кернес з Добкіним».

Засновник фонду «Рідна країна» також закликав владу встановити бюст відомому історику, ректору Харківського університету, голові Харківської міської думи Дмитру Багалію.

«Як відомо, 28 червня невідомі вкрали бюст відомого вченого Дмитра Багалія з його могили на кладовищі 13 у Харкові. Міська влада досі не прийняла жодного рішення щодо майбутніх дій. Якщо очільники міста неспроможні встановити бюст відомому харків'янину, наш фонд „Рідна країна“ готовий упорядкувати могилу Дмитра Багалія без копійки бюджетних коштів так само, як ми відновили дах у Тарасовій світлиці в Каневі».

 

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути