chrome firefox opera safari iexplorer

Майже 20 пам`яток архітектури на Подолі реконструювали із порушенням

02 липня 2011 о 15:30

Майже 2 десятки пам`яток архітектури на Подолі — реконструювали із порушенням будівельних норм. Про це заявляють представники Спілки архітекторів. За проектом, на історичних будинках — мали б добудувати мансардні горища. Натомість — там виросли елітні багатоповерхівки.

Будинок на Хмельницького, 30 не впізнати, хочавін має охоронний номер, статус пам`ятки архітектури і захищений від перебудови. За проектом, там мали добудувати мансардне горище.

Столичний архітектор Георгій Духовичний — один із тих, хто вже не перший рік намагається достукатися до владних кабінетів. Каже, за останні роки в Києві за схожою схемою знищено десятки пам`яток. Лише на Подолі, під виглядом реконструкції перетворили на елітні  багатоповерхівки 18 об`єктів. Найбільш помітний — на вулиці Верхній Вал.

Георгій Духовичній: «Комерчески очень выгодная схема которая была разработана состояла в следуещем — периметр объекта делается среднеэтажным. Все равно значительно выше чем тут есть там было два этажа — вы увидите что творится там. А якобы в средине квартала там где якобы этого никто не видит, там можно практически любую этажность делать».

Господарі приміщення - українське представництво компанії «Лукойл» — від замовлення на реконструкцію відхрещуються. А от прес-служба Володимира Кличка, який мешкає за цією адресою і є замовником проекту  — на запит  відповіла - пам`ятку не зіпсували, а навпаки повернули їй  історичне обличчя.

У 2000-му році були проведені роботи, внаслідок яких мансарда будинку була відновлена згідно історичної довідки. Тобто будинку за адресою вул. Б. Хмельницього, 30/10 повернули історичне обличчя, зберігши його архітектурний профіль.

Про поверхи замість мансард знають і в столичному управлінні архітектури. Пояснюють — такі висотні надбудови на пам`ятках 19 століття цілком законні. Але в тому випадку, якщо цінну частину будівлі — наприклад, фасад, — не чіпають.

Для пересічних киян дізнатися, які будинки вважаються пам`ятками — таємниця за сімома замками. Публічність переліку історичних об`єктів  — лише на папері. Міська влада вже понад 10 років не оголошує реальний список цінних будинків. Відтак, відслідкувати їхню кількість стає дедалі важче.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути