chrome firefox opera safari iexplorer

Євпаторійський краєзнавчий музей

  • 97416, АР Крим, м. Євпаторія вул. Дувановська, 11/2
Про музей:

Євпаторійський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Євпаторії (АРК, Україна); значне зібрання матеріалів та предметів з історії, етній та культури Євпаторії, персоналій, пов'язаних з містом.

Краєзнавчий музей у Євпаторії було засновано 1 лютого 1921 року, коли, за наказом командування 46-ї стрілецької дивізії, під Музей старовини був виділений колишній особняк купця Ю. М. Гелеловіча на вулиці Радянській (вул. Свердлова), 11 (нині це вулиця Дуванівська, 11/2). Відтак, заклад відкрився для відвідувачів 30 липня того ж (1921) року.

До 1925 року в музеї діяло п'ять відділів: археологічний, атеїстичний, курортний, виробничий і етнографічний. Атеїстичний відкрили в караїмських кенасах, в мечеті Джума-Джамі розміщувався виробничий.

Від 1933 року музейний заклад змінив свій профіль, називаючись відтоді Євпаторійський краєзнавчий музей.

У роки німецької окупації під час ІІ Світової війни музей був майже повністю розграбований — як фонди, так і архіви.

1944 року почалось відновлення музею, а в 1950 році оформився краєзнавчий профіль.

У теперішній час у Євпаторійському краєзнавчому музеї зберігається 56,8 тисяч експонатів.

Музейна еспозиція відображає історію Північно-Західного Криму, 25-тивіковий історичний розвиток міста Євпаторії та його округи, історію курорта.

Найбільш значною є археологічна колекція, присвячена античній Керкінітиді та середньовічному Гезлеву — понад 37 тисяч предметів.

Значними є також нумізматична колекція, зібрання зброї. Музей володіє одним з найбагатших лапідаріїв у Криму. Виставлені також предмети етнографічної колекції, що розповідають про різні етноспільноти міста, їхню культуру та побут.

Особливе місце в експозиції, присвячений Євпаторії у Новий час та сьогодення, приділено історії та розвитку євпаторійського курорта.

12 квітня

Інші дати
Віра Жук
1928 –  український історик, краєзнавець (понад 800 наукових робіт: «Із сивої давнини. Нариси з історії України та Полтавщини (VII ст. до н. е. – XVI ст. н. е.)», «Новий погляд на історію Полтавщини й України (За давньобулгарськими літописами)» та ін.
Розгорнути
Народився Василь Седляр
(1899, с. Жоржівка Полтавської обл. - 1937) - український художник-авангардист (монументальні розписи, портрети, ілюстрації до "Кобзаря" Т. Шевченка та ін.).
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...